SEZONUL COMPETIȚIONAL 2020/2021

### SEZON_2020-2021 - hochei

CORONA BRAŞOV – HOCHEI PE GHEAȚĂ SENIORI

          Hocheiul pe gheata își are originile în Canada, cănd în anul 1880 la Montreal a luat ființă prima asociație de hochei: Montreal Association Amateur (MAA). În anul 1895, unii jucători canadieni au ajuns în Europa, unde au găsit un hochei cu 11 jucători și cu o minge rotundă de cauciuc, ceea ce astăzi numim brandy. Francezii și mai apoi englezii au fost primii europeni care au adoptat hocheiul pe gheață de peste ocean.

În România hocheiul pe gheață și-a făcut apariția ceva mai târziu, după primul război mondial, prin anii 1920/1921, în actualul parc Nicolae Titulescu din centru Brașovului, unde datorită iernilor geroase terenul de fotbal se transforma în patinoar. Primul care a organizat o echipă de hochei la poalele Tâmpei a fost profesorul Dragos Navrea, în 3 ianuarie 1924 la clubul Brașovia. În același an, la Brașov, ia naștere o a doua echipă de hochei pe gheață ce aparținea trupelor de vânători de munte Colțea. Pe atunci Brașovul era cunoscut drept un puternic centru al patinajului din România! Pe 22 ianuarie 1925 a avut loc la Brașov, în fața unui public entuziast, primul campionat de hochei pe gheață la care au participat două echipe din București și două din Brașov. Prima campioană a țării la hochei pe gheață a fost declarată în urma rezultatelor echipa Brașovia ce a avut următoarea componență: Drahedy (portar, Csiky și Joncika (fundași), Nagy, Gonczi și Schaltter (atacanti). După al doilea război mondial, Brașovu este reprezentat în întrecerile interne de hochei pe gheață de echipe precum: Șantierul, SOVROM Tractor sau Steagul Roșu. Printre jucători se remarcă valori ca: Ion Țiriac (marele tenismen de mai târziu), St. Ionescu, frații Mazgăreanu și St. Peter. De consemnat prezenta brașoveanului Ion Țiriac în echipa națională de hochei pe gheață a României la Jocurile Olimpice de la Innsbruck 1964 unde a ocupat un onorant loc 4.

În cartea sa „50 de ani de hochei în România”, antrenorul emerit Mihai Flamaropol consemna:
… februarie 1975, meciurile diviziei B s-au desfășurat la Pioana Brașov … cu participarea următoarelor echipe: Tractorul Brașov, Școlarul București, SC Sportiva Miercurea Ciuc, SC Sportiva Odorhei, Lic. Nr. 1 M. Ciuc, SC Sportiva Gheorgheni, Metalul Radauți, Avântul Gheorgheni și Unirea Sf. Gheorghe.
Titlul a fost cucerit de Unirea Sf. Gheorghe, care a învins în finală pe Tractorul Brașov cu scorul de 5-4

Ratarea calificării a constituit o grea lovitură dată hocheiului pe gheață din Brașov.

În cursul anului 2005 s-a adus speranța renașterii hocheiului pe gheață la Brașov când, în septembrie 2005 se înființează la CSM Brașov secția de hochei pe gheață condusă de prof. Florin Florea.
Urmează o amplă selecție în școlile brașovene în urma căreia sunt reținuți 35 de elevi născuți în 1997/1998 și mai mici ce vor urma procesul de instruire în nou înființata ramură de hochei pe gheață.
În 2006 micuții hocheiști sunt prezentați în fața publicului cu mari ambiții de a realiza un arc peste timp în dorința reînnodării tradiției hocheiului pe gheață la Brașov.

In iunie-iulie 2007, Ervin Miklós și Tánczos Barna, împreună cu János Kurkó, preşedintele de atunci a federației de specialitate, au avut o discuţie mai amplă cu primarul George Scripcaru despre viitorul hocheiului în Braşov. Au discutat şi despre o eventuală intenţie a Primăriei de a pune umărul la readucerea hocheiului în Brașov.

Aşa s-a ajuns ca în toamna lui 2007 o noua echipa de hochei pe gheata a luat nastere: SCM -Fenestela 68 Braşov.

Lotul SCM Brașov 2007/2008

Portari: Csaba Balázs și Attila Ferenc Nagy. Fundași: Attila Nagy, Rudolf Simon, Imre Tamás, István Veress, Botond Albu, Attila Abraham, Lóránd György și Hunor Miklós. Atacanti: Kovács Laszló, Zsolt Kopacz, Hunor Szabó, Gábor Antal, István Erőss, Péter Szabolcs, Sánta Gábor Rusz, Zoltán Kertész, Laszló Kovács, Csaba Gál, Deák Gellért, Zoltán Ambrus și Szabolcs Attila Tankó.

Antrenor: Laszló Kovács

In sezonul 2007/2008 echipa a ocupat locul 5 in Campionatul National de Seniori depasind Dunarea Galati si Sportul Studentesc, imediat sub cele patru echipe considerate a fi un aşa zis quartet imbatabil: Steaua, M. Ciuc.

In Cupa României 2007/2008 echipa a ocupat locul 5.

Lot SCM Fenestela Brasov 2008/2009

Portari: Csaba Balázs, Attila Ferenc Nagy, Slavomir Sojak

Fundasi: István Veress, Tamás Imre, Botond Szőcs, Sánta Gábor Rusz, Csaba Gál, Botond Albu, Rudolf Simon, Attila Nagy, Richard Filip, Miroslav Pitschmann, Tomas Kramny

Atacanti: Zsolt László Kopacz, Gellért Deák, Zoltán Kertész, Szabolcs Péter, Szabolcs Attila Tankó, Zoltán Ambrus, László Kovács, Attila Gergely, Ödön Keresztes, Jiří Hubáček, Ondřej Kavulič

In sezonul 2008/2009 echipa a facut progrese considerabile ajungand in Campionatul National de Seniori in Play-Off unde a fost eliminate de Steaua Bucuresti, ocupand astfel locul 4.  O mare surpriză s-a produs  în Cupa României unde  pentru prima dată am reuşit să învingem SC Miercurea Ciuc, care a jucat împotriva noastră cu cea mai bună garnitură. Echipa Brașovului, a început să se contureze. În final-four al Cupei am invins si pe HC Csíkszereda. În finală, însă, am pierdut în fața celor de la Steaua.

Echipa ocupand astfel locul 2 in Cupa Romaniei 2008.

Lotul echipei  SCM Fenestela 68 Brasov sezonul 2009/2010

Portari: Csaba Balázs, Rajmond Fülöp, Csongor Balázs, Ladislav Kudrna Fundaşi: József Adorján , Csaba Nagy , Attila Laczkó, Vlad Botoş, Levente Laczkó, Ferenc Pál, Zsombor Pál, Zoltán Szogyor

Atacanti: Attila Tankó, Zsolt Zerkula, Attila Imecs, Levente Elekes, Zoltán Kertész, Attila Gergely, Botond Szőcs, László Kovács, Tivadar Petres, Zsolt Bálint, Zoltán Pál, László Bilibók, Szilárd Sikó, Zsombor Antal, Zsolt Kopacz, Hunor Szabó

Antrenori: Előd Antal, László Kovács

Sezonul 2009/2010 a insemnat si debutul echipei de sub Tampa in Liga Mol, o puternica liga cu echipe din Romania si Ungaria, unde a ocupat locul 7.

Echipa a inceput sa inregistreze rezultate din ce in ce mai bune si in sezonul 2009/2010 terminand Campionatul Național de Hochei al României pe locul 3 dupa ce au invins pe Gheorgheni in finala mica.

In Cupa Romaniei 2009 echipa a fost invinsa de SC Miercurea Ciuc in semifinale ocupand astfel locul 3.

Componenta echipei pentru sezonul 2010/2011

Portari: Rajmond Fülöp,  Attila Ferenc Nagy,  Patrik Polc

Fundasi: József Adorján,   Attila David,  Richard Filip ,    Attila Imecs,    Kaupo Kaljuste,  Zoltán Kertész,    Attila Laczkó,   Dávid Levente Laczkó,  Csaba Nagy,   Tamás Solti,   Zoltan Szogyor,

Atacanti: Zsombor Antal,   Zsolt Bálint,   Tibor Basilidesz ,   László Bilibók,   Chris Falloon,   Vitali Kirichenko,   Levente Lőrincz     Lajos Nyerges,  Zoltán Pál,   Róbert Péter,   Andrej Rajcak,   Szilárd Sikó,   Szabolcs Szocs,   Levente Zsók Antrenori:  Előd Antal,  László Kovács

Rezultatele sezonului 2010/2011 sunt mai bune decat rezultatele sezonului precedent astfel in Liga Mol  2010/2011 echipa opcupa locul 6 din 9 echipe participante.

In Campionatul National 2010/2011 pierde finala in fata echipei HSC Csikszereda ocupand astfel locul 2.

Si in Cupa Romaniei 2010 echipa ocupa locul 2 fiind invinsa in finala tot de HSC Csikszereda.

Componenta echipei ASC corona 2010 Brasov pentru 2011/2012

Portari:   László Arnold, Szilárd Béres, Rajmond Fülöp, Patrik Polc

Fundasi:   József Adorján, Attila David, Richard Filip, Attila Imecs, Imre János, Zoltán Kertész, , Attila Laczkó, Csaba Nagy , Milan Varga , István Veress

Atacanti:   Zsombor Antal, Zsolt Bálint, Peter Barinka, Casey Bartzen, Tibor Basilidesz, Attila Borsos, Jozef Cierny , Csanád Fodor, Levente Lőrincz , Zoltán Pál , Zsolt Peter, Róbert Péter, Andrej Rajcak , Levente Zsók

Antrenor:    László Kovács

Sezonul 2011/2012 a fost un sezon bun insa echipa nu a reusit sa ajunga pe prima pozitie a vreunei competitii la care a participat.

In Liga Mol 2011/2012 echipa a ocupat locul 4 dupa ce a pierdut semifinal impotriva echipei Dab Docler.

In Campionatul National de Seniori 2011/2012 Brasovul s-a clasat a doua oara consecutive pe locul 2 dupa ce a pierdut finala cu HSC Csikszereda.

Cupa Romaniei 2011 a fost o competitive cu final neasteptat, dupa ce Brasovul a invins HSC Csikszereda in semifinale a pierdut finala dramatic in fata echipei Steaua Bucuresti si a obtinut locul 2.

Componenta echipei ASC Corona 2010 Brasov pentru 2012/2013

Portari: Szilárd Béres, István Csergõ ,Rajmond Fülöp, Patrik Polc

Fundasi:   Attila David , Juhamatti Hietamäki, Attila Imecs, Imre János, Attila Laczkó, Zsolt Mastaleriu, Adolf Molnár, Csaba Nagy ,  Yevgeni Pisarenko , Rory Rawlyk, István Veress , Kevin Wehrs

Atacanti:   Zsombor Antal, Zsolt Bálint, Peter Barinka , Tibor Basilidesz, Josh Bonar, Attila Borsos, Csanád Fodor, Levente Lőrincz , Claudiu Mihailescu , Róbert Péter, Zsolt Peter, Tivadar Petres ,Csanád Virág , Levente Zsók

Antrenor: Kjell G. Lindqvist

Sezonul 2012/2013 a fost un sezon bun pentru echipa ASC Corona 2010 Brasov un sezon in care a venit o prima cupa: Brasovul a fost castigatoarea Cupei Romaniei 2012 invingand echipa HSC Csikszereda intr-o finala memorabilia.

In Liga Mol 2012/2013 echipa s-a clasat pe locul 5 si nu a reusit sa se califice in Playoff.

In Campionatul National 2012/2013 echipa nu a reusit sa se impuna din nou in fata echipei HSC Csikszereda si a ocupat locul 2 dupa o finala contestata de conducerea Brasovului.

Componenta echipei ASC Corona 2010 Brasov  Wolves pentru 2013/2014

Portari: #31  Szilárd Béres (G), #29  Rajmond Fülöp (G), #33  Patrik Polc (G)
Fundasi: #21  Richard Filip (D), #94  Juhamatti Hietamäki (D), #25  Attila Imecs (D/RW/C), #52  Imre Janos (D), #15  Zsolt Mastaleriu (D), #96  Zsolt Matyas (D), #84  Csaba Nagy (D), #43  Jaroslav Obsut (D), #26  Lucian Oprea (D), #23  Yevgeni Piszarenko (D), #2  Kevin Wehrs (D)

Atacanti: #17  Zsombor Antal (RW), #73  Zsolt Balint (LW), #12  Florian Bocu (F), #61  Josh Bonar (RW), #19  Dennis Dumitru (C),#10 Csanád Fodor (LW), #93  Roberto Gliga (C), #63  Peter Klouda (C), #88  Hunor Marton (F), #24  Árpád Mihály (LW), #7  Zsolt Molnar (RW), #11  Robert Peter (LW), #87  Zsolt Peter (C), #85  Tivadar Petres (C), #18  Martin Saluga (LW), #77  Csanad Virag (C/LW),#71  Levente Zsok (RW/LW)

Sezonul 2013/2014 poate fi considerat unul din cele mai bune sezoane ale echipei de sub Tampa.

In Liga Mol au terminat sezonul regulat pe locul 3 si in play-off au ajuns pana in finala unde au pierdut in fata slovacilor de la Nove Zamky, terminand astfel play-offul pe locul 2.

Tot in acest sezon Lupii au fost campionii nationali castigand astfel prima data Campionatul si devenind Campionii Romaniei 2013/2014.

In Cupa Romaniei 2014 echipa a ocupat locul 2.

Componenta echipei ASC Corona 2010 Brasov Wolves pentru 2014/2015

Portari: #31  Szilárd Béres (G), #29  Rajmond Fülöp (G),  #33  Patrik Polc (G)
Fundasi: #21  Richard Filip (D),  Adries Gheorghies (D), Ki Hoon Han (D),  #94  Juhamatti Hietamäki (D), #25  Attila Imecs (D/RW/C), #52  Imre Janos (D), #96  Zsolt Matyas (D), #84  Csaba Nagy (D), #43  Jaroslav Obsut (D), #26  Lucian Oprea (D),  #23  Yevgeni Piszarenko (D)
Atacanti: #17  Zsombor Antal (RW), Andrei Anton (F),  #73, Andrei Butochnov (F),  #19  Dennis Dumitru (C),  #10  Csanád Fodor (LW),  Vlad Grigori (F), #63  Peter Klouda (C),  #88  Hunor Marton (F),  #24  Árpád Mihály (LW), #7  Zsolt Molnar (RW),  #11  Robert Peter (LW), #87  Zsolt Peter (C), #85  Tivadar Petres (C), #18  Martin Saluga (LW),  #77  Csanad Virag (C/LW), #71  Levente Zsok (RW/LW)

Componenta echipei ASC Corona 2010 Brasov Wolves pentru 2015/2016

Sezon 2016-2017 inceput

Sus: Tomas Klempa, Biro Matyas,  Fodor Csanad, Peter Zsolt, Biro Gergo, Petres Tivadar, Zolt Matyas,  Huba Bors, Molnar Zsolt, , Zsok Levente

Mijloc: Ratiu Catalin, Adrian  Dumitrescu, Biro Otto,  Denis Zabludovski, Roberto Gliga, Ian Mcdonald, Yevghen Yemelianenco, Imecs Attila, Daniel Tranca, Zoltan Csiki, Balasz Zsombor, Beres Szilard,  Lajos Attila, Adrian Martinas

Jos: Toke Zoltan, Nagy Istvan, Richard Filip, Otto Kerestes, Arpad Mihaly, Martin Lacroix, Rory Rawlik, Emilian Cernica , Nagy Csaba, Patrik Polc

Sezon 2016-2017 final

Sus: Biro Matyas, Tomas Klempa, Fodor Csanad, Peter Zsolt, Zsok Levente,  Biro Gergo, Huba Bors, Molnar Zsolt, Matyas Zsolt

Mijloc: Lajos Attila, Beres Szilard, Biro Otto, Roberto Gliga, Imecs Attila, Zoltan Csiki, Yevghen Yemelianenco,

Denis Zabludovski, Balasz Zsombor, Daniel Tranca, Mcgregor Bryan, Adrian  Dumitrescu

Jos: Toke Zoltan, Nagy Istvan, Richard Filip, Adrian Martinas, Ian Mcdonald, Martin Lacroix, Arpad Mihaly, Emilian Cernica , Garrett Clarke, Nagy Csaba, Patrik Polc

Sezon 2017-2018 inceput

Sus: Biro Matyas, Molnar ZsomborBiro GergoEde MihalyBiro OttoZoltan Csiki, Vasile Andrei, Huba Bors, Nagy Istvan, Peter Robert

 Mijloc: Attila Lajos,Balasz Zsombor, Beres Szilard, Braden Walls, Gajdo Balazs, Imecs Attila, Martin Saluga, Logan Macmillan,Denis Zabludovski Yevghen Yemelianenco, Daniel Tranca, Nagy Csaba,  Levente Zsok, Maxims Sirokovs, Evan Stoflet, Petrica Sabau, Pall Lehel

Jos: Toke Zoltan, Hunor Strenk, Richard Filip, Martin Lacroix, MIhaly Arpad, Emilian Cernica, Roberto Gliga, Patrik Polc

Sezon 2017-2018 final

Sus: Biro Matyas, Peter RobertMason WilgoshNagy IstvanEde Mihaly,  Biro OttoMaxims Sirokovs, Molnar Zsombor, Biro Gergo

Mijloc: Pall Lehel, Krista VoiculescuBeres SzilardImecs Attila, Martin Saluga, Denis Zabludovski , Kirill Knyazev, Jere Olander, Yevghen Yemelianenco, Daniel Tranca, Macmillan Logan, Braden Walls, Zoltan Csiki,Levente Zsok, Attila Lajos

Jos: Toke Zoltan, Marius Trandafir, Roberto Gliga, Emilian Cernica , Mihaly Arpad, Julius Penzes, Richard Filip, Hunor Strenk, Patrik Polc

Sursa: https://www.wolves.ro/

PALMARES NATIONAL
-Campioana Nationala (2): 2013-2014, 2016-2017, 2018-2019
-Vicecampioana Nationala (3): 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013
-Castigatoarea Cupei Romaniei (2): 2012, 2014
-Finalista Cupei Romaniei (3): 2008, 2010, 2011
PALMARES INTERNATIONAL
-Finalista Ligii MOL (1): 2013-2014
-Finalista Cupei Continentale (1): 2014
PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2020-2021
Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Patinoar
CN 1 17.10.2020 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
CN 2 18.10.2020 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
CN 3 16.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
CN 4 17.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
CN 5 16.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti Gheorgheni
CN 6 17.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti Gheorgheni
CN 7 22.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
CN 8 23.20.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
CN 9 24.10.2020 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
CN 10 25.20.2020 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
CN 11 22.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
CN 12 23.20.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
CN 13 28.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
CN 14 29.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
CN 15 28.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov Brașov
CN 16 29.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov Brașov
CN 17 28.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
CN 18 29.10.2020 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
CN 19 04.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
CN 20 05.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
CN 21 04.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti Galați
CN 22 05.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti Galați

 

CN 23 04.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
CN 24 05.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
CN 25 10.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
CN 26 11.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
CN 27 10.11.2020 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
CN 28 11.11.2020 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
CN 29 10.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 Brașov
CN 30 11.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 Brașov
CN 31 15.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 32 16.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 33 15.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
CN 34 16.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
CN 35 15.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
CN 36 16.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
CN 37 20.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 38 21.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 39 20.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
CN 40 21.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
CN 41 20.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
CN 42 21.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
CN 43 28.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
CN 44 29.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
CN 45 25.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
CN 46 26.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
CN 47 25.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni Brașov
CN 48 26.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni Brașov
CN 49 07.12.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc Brașov
CN 50 08.12.2020 11:00 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc Brașov
CN 51 07.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
CN 52 08.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
CN 53 07.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
CN 54 08.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
CN 55 13.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 56 14.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 57 13.12.2020 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
CN 58 14.12.2020 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
CN 59 13.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti Cârța
CN 60 14.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti Cârța
CN 611 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
CN 62 00.00.0000 18.30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
CN 63 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc
CN 64 00.00.0000 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc

 

CN 65 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
CN 66 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
CN 67 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
CN 68 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
CN 69 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 70 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 71 00.00.0000 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
CN 72 00.00.0000 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
CN 73 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
CN 74 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
CN 75 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați Brașov
CN 76 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați Brașov
CN 77 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
CN 78 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
CN 79 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti Miercurea Ciuc
CN 80 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti Miercurea Ciuc
CN 81 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
CN 82 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
CN 83 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
CN 84 00.00.0000 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
11.10.2020, ora 18:00 Dunaújvárosi Acélbikák CSM Corona Brașov 3-2 (2-2)

09.10.2020, ora 19:30 FTC Telekom CSM Corona Brașov 4-6
06.10.2020 , ora 19:00 UTE CSM Corona Brașov 2-4
02.10.2020, ora 19:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 0-4
29.09.2020, ora 19:30 DEAC CSM Corona Brașov 3-4 (3-3)


CLASAMENT ERSTE LIGA


 


# Echipa Meciuri Goleveraj Puncte
1 Corona Brasov Wolves 5 8 12
2 DEAC 5 5 10
3 MAC HKB Újbuda 4 10 9
4 Sport Club Csíkszereda 4 0 7
5 FTC-Telekom 5 -2 6
6 Gyergyói Hoki Klub 5 -7 5
7 Opten Vasas HC 4 -8 3
8 Dunaújvárosi Acélbikák 2 -3 2
9 UTE 2 -3 0

***

REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL 2019-2020!

CLASAMENT CAMPIONATUL NAȚIONAL

Loc ECHIPĂ M V CO PO P Puncte
1 CSM Galaţi 25 23 0 1 1 70
2 SC Miercurea Ciuc 28 21 1 2 4 67
3 ACS Hockey Gheorgheni 30 18 3 1 8 61
4 Corona Braşov 24 14 3 2 5 50
5 CSA Steaua Bucuresti 26 10 0 1 15 31
6 ACS Sapientia U23 33 7 0 0 26 21
7 Sportul Studenţesc Bucuresti 34 0 0 0 34 0

19.02.2020 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 3-4 SO

 

18.02.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-0
15.02.2020 Corona Brașov ACS Sapienția U23 13-0
14.02.2020 ACS Sapienția U23 Corona Brașov 5-0
12.02.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 3-2 OT
29.01.2020 Sportul Studențesc Corona Brașov 3-19
28.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 17-0
27.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-3
26.01.2020 CSM Galați Corona Brașov 4-2
25.01.2020 CSM Galați Corona Brașov 4-2
05.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 5-2
30.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 8-5
26.12.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 6-4
22.12.2019 Corona Brașov CSM Galați 5-1
20.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 2-4
18.12.2019 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-0
17.12.2019 CSM Galați Corona Brașov
20.11.2019 Corona Brașov ACS Sapienția U23 5-0
16.11.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 2-1 OT
28.10.2019 Corona Brașov CSM Galați 3-2 SO
25.10.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 2-1
07.10.2019 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0-4
29.09.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 4-9
17.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 1-2
15.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 4-3 SO
12.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov 1-17
11.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov 2-17
PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2019-2020
Meciul_041 11.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_042 12.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_013 15.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_014 17.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_063 29.09.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_055 07.10.2019 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_021 25.10.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni
Meciul_090 28.10.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_100 09.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_011 12.11.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_012 13.11.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_064 16.11.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_031 19.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_032 20.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_073 13.12.2019 ACS Sapientia U23 Corona Brașov
Meciul_074 14.12.2019 ACS Sapientia U23 Corona Brașov
Meciul_111 17.12.2019 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_091 26.12.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_022 30.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni
Meciul_056 05.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_116 19.01.2020 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_112 21.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_126 22.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc
Meciul_105 23.01.2020 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_053 25.01.2020 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_054 26.01.2020 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_083 02.02.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc
Meciul_069 06.02.2020 CSA Steaua București Corona Brașov
Meciul_070 07.02.2020 Corona Brașov CSA Steaua București
Meciul_119 09.02.2020 Corona Brașov CSA Steaua București
REZULTATE ERSTE LIGA 2019-2020!
06.03.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 2-5

 

04.03.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 1-2
02.03.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 3-4
29.02.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 1-4
28.02.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 5-2
25.02.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 2-3
24.02.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 3-2 (2-2)
PLAY-OFF
 
17.02.2020 Corona Brașov Dunaújvárosi Acélbikák 6-3
13.02.2020 Corona Brașov DEAC 4-1
12.02.2020 Corona Brașov Sport Club Csíkszereda 3-2 (2-2)
02.02.2020 DEAC Corona Brașov 5-4 (4-4)
01.02.2020 FTC-Telekom Corona Brașov 3-2 (2-2)
30.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brașov 3-1
23.01.2020 Corona Brașov FTC-Telekom 4-5 (4-4)
21.01.2020 Sport Club Csíkszereda Corona Brașov 1-3
 

MIDDLE SEASON – ERSTE LIGA

 

16.01.2020 Fehérvári Titánok Corona Brasov 3-2 (2-2)
15.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov 7-5
11.01.2020 Corona Brasov FTC-Telekom 3-4
10.01.2020 Corona Brasov UTE 3-6
05.01.2020 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda 5-2
04.01.2020 Corona Brasov Fehérvári Titánok 11-3
30.12.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub 8-5
28.12.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC 7-2
26.12.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov 6-4
07.12.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest 5-4 (4-4)
06.12.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák 2-0
02.12.2019 FTC-Telekom Corona Brasov 4-0
01.12.2019 UTE Corona Brasov 1-9
29.11.2019 DEAC Corona Brasov 6-3
23.11.2019 Corona Brasov UTE 11-6
22.11.2019 Corona Brasov FTC-Telekom 4-3(3-3)
17.11.2019 Corona Brasov DEAC 4-3
16.11.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov 2-1(1-1)
03.11.2019 DEAC Corona Brasov 5-4
01.11.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov 1-5
31.10.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov 2-4
26.10.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest 6-3
25.10.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub 2-1
13.10.2019 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov 1-3
12.10.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov 5-3
10.10.2019 UTE Corona Brasov 5-4
07.10.2019 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda 0-4
05.10.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák 9-2
04.10.2019 Corona Brasov DEAC 3-1
29.09.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov 4-9
27.09.2019 Corona Brasov Fehérvári Titánok 4-1
23.09.2019 Fehérvári Titánok Corona Brasov 4-5
22.09.2019 FTC-Telekom Corona Brasov 4-1
20.09.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov 4-3
15.09.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov 4-3
13.09.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC 4-1

 


CLASAMENT ”ERSTE LIGA”

Club V CO  PO Î GM  GP DIF
1 Sport Club Csíkszereda 36 26 5 1 4 175 94 81 89
2 FTC-Telekom 36 22 5 4 5 145 77 68 80
3 Corona Brașov 36 19 2 5 10 159 119 40 66
4 Dunaújvárosi Acélbikák 36 20 0 3 13 128 105 23 63
5 DEAC 36 18 3 2 13 123 102 21 62
6 UTE 36 13 3 5 15 123 134 -11 50
7 Gyergyói Hoki Klub 36 11 5 1 19 96 106 -10 44
8 Fehérvári Titánok 36 10 3 0 23 103 159 -56 36
9 Hokiklub Budapest 35 9 0 5 21 91 148 -57 32
10 Schiller-Vasas HC 35 3 2 2 28 74 173 -99 15

 


CLASAMENT ”ERSTE LIGA” – MIDDLE SEASON

Club V CO  PO Î GM  GP DIF
1 FTC-Telekom 7 3 2 0 2 39 28 11 16
2 Corona Brașov 8 3 1 2 2 27 23 4 15
3 Dunaújvárosi Acélbikák 7 4 0 0 3 23 28 -5 13
4 DEAC 7 4 0 0 3 24 27 -3 12
5 Sport Club Csíkszereda 7 1 0 1 5 18 25 -7 10
PROGRAM COMPETIŢIONAL ERSTE LIGA 2019-2020
Meciul_002 13.09.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC
Meciul_007 15.09.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov
Meciul_013 20.09.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov
Meciul_020 22.09.2019 FTC-Telekom Corona Brasov
Meciul_023 23.09.2019 Fehérvári Titánok Corona Brasov
Meciul_025 27.09.2019 Corona Brasov Fehérvári Titánok
Meciul_030 29.09.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov
Meciul_038 04.10.2019 Corona Brasov DEAC
Meciul_042 05.10.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák
Meciul_047 07.10.2019 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda
Meciul_048 10.10.2019 UTE Corona Brasov
Meciul_053 12.10.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov
Meciul_056 13.10.2019 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov
Meciul_069 25.10.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub
Meciul_073 26.10.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest
Meciul_078 31.10.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov
Meciul_079 01.11.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov
Meciul_084 03.11.2019 DEAC Corona Brasov
Meciul_097 16.11.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov
Meciul_095 17.11.2019 Corona Brasov DEAC
Meciul_103 22.11.2019 Corona Brasov FTC-Telekom
Meciul_106 23.11.2019 Corona Brasov UTE
Meciul_112 29.11.2019 DEAC Corona Brasov
Meciul_117 01.12.2019 UTE Corona Brasov
Meciul_121 02.12.2019 FTC-Telekom Corona Brasov
Meciul_124 06.12.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák
Meciul_126 07.12.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest
Meciul_139 26.12.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov
Meciul_144 28.12.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC
Meciul_149 30.12.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub
Meciul_157 04.01.2020 Corona Brasov Fehérvári Titánok
Meciul_159 05.01.2020 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda
Meciul_166 10.01.2020 Corona Brasov UTE
Meciul_171 11.01.2020 Corona Brasov FTC-Telekom
Meciul_178 15.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov
Meciul_175 16.01.2020 Fehérvári Titánok Corona Brasov
REZULTATE 2018-2019!
CORONA WOLVES BRAŞOV A CÂŞTIGAT AL TREILEA TITLU DE CAMPIONI!
20.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 7:2
19.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 6:2
16.04.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 2:2 (2:3)
15.04.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 5:2
Campionatul Naţional, FINALA – Play-off
12.04.2019 , 18:30 SC Miercurea Ciuc Corona Wolves Braşov 3:4
11.04.2019 , 18:30 SC Miercurea Ciuc Corona Wolves Braşov 3:5
08.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov SC Miercurea Ciuc 3:3 (3:4)
06.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov SC Miercurea Ciuc 3:3 (4:3)
Campionatul Naţional, SEMIFINALE Play-off
25.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CS Progym Gheorgheni 1:5
15.03.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 1:5
13.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov Steaua Bucureşti 8:2
12.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 3:6
11.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 3:3(4:3)

 

CLASAMENT CAMPIONATUL NAŢIONAL 2018/2019

 

LOC ECHIPA MJ V CO PO Î G P
1. CSM Galati 35 28 0 4 3 329:91 88
2. Corona Wolves Braşov 36 27 3 0 6 296:88 87
3. Csikszereda 35 24 3 2 6 331:85 80
4. Gyergyoi 36 21 1 1 13 243:108 66
5. Steaua București 36 11 0 0 25 173:237 33
6. Marton Aron 36 6 0 0 30 109:346 18
7. Sportul Studentesc 36 1 0 0 35 56:582 3