ULTIMELE REZULTATE:
JUNIORI 1 SERIA C FEMININ, etapa a IX-a
19.01.2020 Corona Braşov CSS Ploieşti 38-24


JUNIORI 3 SERIA F FEMININ, etapa a XV-a
19.01.2020 Corona Brașov CS Sporting Ghimbav 31-17


CSM GALAȚI – CORONA BRAȘOV 4-2 (3-0, 0-2, 1-0)


CSM GALAȚI – CORONA BRAȘOV 4-2 (1-1, 2-0, 1-1)


CORONA BRAȘOV – FERENCVAROS TC 4-5 OT (1-1, 2-1, 1-2, 0-1)


SC MIERCUREA CIUC – CORONA BRAȘOV 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)


CORONA BRAȘOV – FTC TELEKOM 3-4 (1-1, 1-2, 1-1)


CORONA BRAȘOV – UTE 3-6 (3-1, 0-2, 0-3)



CORONA BRAȘOV
– SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 5-2 (0-1, 4-1, 1-0)


 


CORONA BRAȘOV – FEHERVAR TITANOK 11-3 (3-0, 4-1, 4-2)


CORONA BRAȘOV – ACSH GHEORGHENI 8-5 (3-2, 2-2, 3-1).


CORONA BRAȘOV – SCHILLER VASAS 7-2 (1-2, 5-0, 1-0)


SC MIERCUREA CIUC – CORONA BRAȘOV 6-4 (3-1, 1-1, 2-2)


CUPA ROMÂNIEI

CORONA BRAȘOV – SPORTUL STUDENȚESC 19-0 (6-0, 5-0, 8-0)

CORONA BRAȘOV – ACSH  GHEORGHENI 2-4 (0-1, 2-2, 0-1)

Finala mică pentru locurile 3-4

CORONA BRAȘOV – CSM Galati 5-1 (2-0, 3-0, 0-1)


CORONA BRAȘOV – a ocupat locul 3 la finalul acestei competiții

“CUPA MOȘ CRĂCIUN” – JUNIORI 3, Arad, 13-15.12.2019
Clasament final:
1. CSM ORADEA
2. CSM TÂRGU MUREȘ
3. CSM CORONA BRAȘOV
4. AMEFA ARAD
Un turneu bun pentru verificarea nivelului de joc. Echipa noastră a avut o evoluție bună in toate cele trei meciuri disputate.


CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 1 – CALIFICĂRI ZONA NORD – RETUR
ORADEA, 13-15.12.2019
LOCUL 2 și calificare la Turneul Final
Etapa 1
CSM CLUJ – CSM CORONA: 16-14
( 3-2/ 2-2/ 5-4/ 6-6)
Tampa Vlad – 6 goluri
Staicu Dan – 5 goluri
Stoian George – 2 goluri
Gațe Alexandru – 1 gol

Etapa 2
CSS VIITORUL CLUJ – CSM CORONA : 2-31
( 0-10/ 1-5/ 0-10/ 1-6)
Tampa Vlad – 5 goluri
Stoian George – 5 goluri
Gațe Alexandru – 4 goluri
Ghiță Valentin – 4 goluri
Staicu Dan – 3 goluri
Caraculov Alexandr – 3 goluri
Tiron Rian – 2 goluri
Aranyi Attila – 2 goluri
Veniatinschii Gleb – 2 goluri
Crișan Maxim – 1 gol

CSM CORONA – CRIȘUL ORADEA : 9-15
( 3-4/ 2-5/ 2-2/ 2-4)
Staicu Dan – 3 goluri
Aranyi Attila – 2 goluri
Caraculov Alexandr – 2 goluri
Gațe Alexandu – 1 gol
Veniatinschii Gleb – 1 gol

Clasament final după cele doua turnee de calificare:
1. Crișul ORADEA-16 p
2. CSM Corona BRASOV-10 p
3. CSM CLUJ – 9 p
4. VIITORUL CLUJ – 0 p

WINTER CUP, ediția I, Zărnești 2019

Grupa 2009

Corona Brașov – NNN Făgăraș 3-1

Corona Brașov – Zărnești 3-1

Corona Brașov – CSM Codlea 5-0

Corona Brașov – Inter Cristian 3-1

Echipa noastră a terminat pe locul 1.


TATRA CUP – Zakopane-Polonia 22-23 decembrie 2019

Stanciu Diana
Doua locuri 1 la 500m, locul 1 la 300m si locul 2 la 300m

Adafinei Ania
Doua locuri 1 la100m si 2 locuri 1 la 300m

Hogas Mihaela
Locul 1 la 500m, locul 1 la 1000m si locul 2 la 1500m

Manolache Roxana
Locul 3 la 1000m si locul 2 la 3000m

Ionel Ramona
Locul 3 la 500m

Nedelea Cosmin
Locul 1 la 1000m, locul 1 la 1500m si locul 2 la 3000m

Clasament general:

Stanciu Diana – locul 1
Adafinei Ania – locul 1
Manolache Roxana – locul 1
Ionel Ramona – locul 2
Nedelea Cosmin – locul 1
Popa Cristian – locul 2


CUPA MONDIALĂ, etapa a III-a – NUR SULTAN, KAZAKSTAN

Rezultate Mihaela HOGAȘ:

1000 m feminin, divizia B – locul 18

500 m feminin, divizia B – locul 12

În urma acestei competiții Mihaela Hogaș, ocupă locul 45 mondial la 1000 m  și locul 42 la 500m categoria B

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE FLORETĂ CADEȚI, București 4-5 ianuarie 2020

Locul 6 – Male Enya

Vicecampioni naționali la Floretă fete (Male Enya,Cismas Darra, Tighinean Sonia , Olaru Alexandra)


CUPA ”1 DECEMBRIE” – concurs internațional spadă, Satu-Mare, 21-22 decembrie 2019

U10 feminin – locul 6 U10 – Crețu Diana

U10 masculin – locul 2 – Deas Andrei

U10 masculin – locul 3 – Mladin Horia


CUPA ”1 DECEMBRIE” – concurs internațional floretă, Satu-Mare, 13-15 decembrie 2019

La proba de floreta feminin U14 au participat 44 de sportive din 6 tari : Moldova, Ungaria,Ukraina,Israel,Cipru.

Rezultat finala de 8 :

Locul 1-Cojocari Maria -Chisinau

Locul 2- Zaharova Victoria -Chisinau

Locul 3 – Kollar Anna -Torekves

Locul 3-Male Enya – Corona Brașov

Locul 5 -Bikfalvi Ingrid- Floreta Timisoara

Locul 6 -Bohdan Yelizaveta -Army Kiev

Locul 7- Polschi Catinca-Floreta Timisoara

Locul 8- Josan Juliana- Chisinau

Concurs Cupa Ligii Open, Izvorani. Participanti 7 sportivi (11-14 ani), antrenor Ciohodaru Cristina.
Rezultate:
Benghiac Eric (14 ani) loc 1 in proba 200m Mixt si loc 2 in trei probe – 50m liber, 50m bras si 50m fluture.
Cretu Raul (14 ani) loc 3 in proba de 200m bras
Gavrila Gelu (14 ani) loc 4 in proba de 50m fluture.
Smădu Ilaria (13 ani) premiul pentru cea mai buna sportiva la categorie (in urma punctajului cumulat), loc 1 in proba de 50m spate, loc 2 in trei probe – 50m craul, 50m bras si 50m fluture.
Dulea Ioana (13 ani) loc 3 in trei probe – 50m craul, 50m bras si 200m liber.
Simionescu Andrei (13 ani) loc 1 in proba de 200m bras
Costache Alexandru (11 ani) loc 3 in probele 50m fluture si 100m bras.


Turneul Campionilor la Natație -Izvorani  20-22 dec 2019

50 m craul – locul 1 – Botezatu Elena

100 m craul – locul 1 – Botezatu Elena

200 m craul – locul 1 – Botezatu Elena

50 m spate – locul 1 – Botezatu Elena

100 m spate – locul 1 – Botezatu Elena

200 m spate – locul 1 – Botezatu Elena

100 m fluture – locul 1 – Botezatu Elena

800 m liber – locul 2 – Botezatu Elena

50 m bras – locul 2 – Botezatu Elena

Cupa pentru cea mai bună performanță la categoria Tineret – Botezatu Elena

Cupa pentru cele mai bune rezultate în anul 2019 – Botezatu Elena

50 m liber – locul 4 – Benghiac Eric

50 m fluture – locul 4 – Benghiac Eric

Gavrilă Gelu și-a îmbunătățit timpii la toate problemele!

Antrenor: Cristina Dima

 <— Botezatu Elena


CUPA ROMÂNIEI DE CADEȚI, Pitești 12-15.12.2019

RARES MOIAN DUȘA

Locul 8 – 200m spate

Locul 10 – 100m spate

Locul 11 – 100m liber

Locul 11 – 100m fluture

Locul 14 – 400 liber

Antrenor: Remus Dragomir

***

TEODORA PATRANOIU

Locul 12 – 200 m fluture

Locul 23 – 200m spate

***

VLAD CURTICAPEAN

Locul 29 – 200m bras

Locul 31 – 100m bras

Antrenor: Gabriela Micle

***

Eric Benghiac

Locul 31 – 800m liber

Antrenor: Cristina Dima


Edusport Trophy :

Categoria novice intermediar

Ema Achim locul 7;

categoria novice basic

Razvan Cionac locul 2

Natalia Runcanu locul 3

Daria Cocan locul 4

categoria Cubs

Zara Grapa locul 5

categoria Cicks

Cristiana Mainea locul 5

SECȚIUNEA VIDEO