URMĂTOARELE EVENIMENTE
Data/Ora Eveniment
12/12/2019 - 15/12/2019
00:00
NATAȚIE : CUPA ROMÂNIEI DE CADEȚI
13/12/2019 - 15/12/2019
00:00
POLO PE APĂ JUNIORI I : CAMPIONATUL NAȚIONAL, retur ORADEA
14/12/2019 - 15/12/2019
00:00
POLO PE APĂ JUNIORI III : CAMPIONATUL NAȚIONAL, tur ARAD
20/12/2019 - 22/12/2019
00:00
SCRIMĂ-SPADĂ : CUPA 1 DECEMBRIE U10, U12, U14
ULTIMELE REZULTATE:
JUNIORI 3 SERIA F FEMININ, etapa a XII-a

CSS Sighișoara – Corona Brașov 23-36


JUNIORI 2 SERIA D FEMININ, etapa a VII-a

Corona Brașov – HC Activ CSO Plopeni 37-18


JUNIORI 3 SERIA F FEMININ, etapa a XIII-a

Corona Brașov – CSS Odorheiul Secuiesc 40-19

LIGA ERSTE – SEZON REGULAT – meciul 124

CORONA BRAȘOV – Dunaújvárosi Acélbikák: 2-0 (0:0, 1:0, 1:0)


LIGA ERSTE – SEZON REGULAT – meciul 126

CORONA BRAȘOV – Hokiklub Budapest 5-4 (1:2, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)

CUPA CORONA POLO ,COPII U12

Rezultate Etapa 1:
CSM CORONA BRAȘOV – CSS VIITORUL CLUJ: 10-2

HELLO POLO BUCUREȘTI – CSM CORONA BRAȘOV: 0-14

Rezultate Etapa 2:
CSM CORONA BRAȘOV – CSS STEAUA BUC.: 14-2

Rezultate Etapa 3:
CSM CORONA BRAȘOV – CSS NR.1 BUCUREȘTI: 11-3

REZULTATE FINALE
LOCURILE 7-8
DELFIN CHIȘINĂU – CSS STEAUA : 2-12

LOCURILE 5-6
CSM TÂRGU MUREȘ – VIITORUL CLUJ: 8-3

LOCURILE 3-4
CSA STEAUA – CSS NR.1: 10-4

LOCURILE 1-2
CSS TRIUMF – CSM CORONA: 11-4

CLASAMENT:
1. TRIUMF BUCUREȘTI
2. CSM CORONA BRAȘOV
3. CSA STEAUA BUCUREȘTI
4. CSS NR.1 BUCUREȘTI
5. CSM TÂRGU MUREȘ
6. CSS VIITORUL CLUJ
7. CSS STEAUA BUCUREȘTI
8. HELLO POLO BUC.
9. DELFIN CHIȘINĂU


CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO

ETAPA A IV-A, meciul 1

CORONA BRAȘOV – CSM ORADEA 4-11 (1-4, 1-1, 1-3, 1-3)

Marcatori : Andrei Buda 1, Cristian Călin 1, Radu Buică 1, Stanislav Fornea 1

ETAPA A IV-A, meciul 2

CORONA BRAȘOV – CSM ORADEA 8-15 (0-5, 2-3, 1-5, 5-2)

Marcatori : Cristian Calin 1, Pentru Ianc 2, Radu Buica 1, Attila Aranyi 1, Gleb Chiriacov 1, Stanislav Fornea 2

PAUZĂ COMPETIȚIONALĂ !

CUPA MONDIALĂ, etapa a III-a – NUR SULTAN, KAZAKSTAN

Rezultate Mihaela HOGAȘ:

1000 m feminin, divizia B – locul 18

500 m feminin, divizia B – locul 12

În urma acestei competiții Mihaela Hogaș, ocupă locul 45 mondial la 1000 m  și locul 42 la 500m categoria B

Circuit Fulop Mihaly -concurs de floreta fete U13 -Szombathely-Ungaria 07.12.2019 .

Rezultate finale pt Corona Brasov:

Locul 9- Male Enya

Locul 16 – Cismas Darra

Locul 17- Tighinean Sonia

Locul 21-Olaru Alexandra

Locul 32 – Pescarus Denisa

Cupa Hyperion la Natație Rezultate :

Jeler Alexandru 11 ani
2 aur si 5 argint

Bartis Tudor 11 ani
5 bronz si 1 argint

Ostafe Maria Giulia 11 ani
3 bronz

Ciocan Darius 10 ani
1 aur si 5 argint
Lucas Martin 10 ani 1 argint

Ștafetă mixta 4*50 Liber 10-11 ani:
loc 1:
Jeler Alexandru
Bartis Tudor
Ostafe Maria Giulia
Ciocan Darius

Stafeta mixta 4*50 Liber 10-11 ani:
Loc 3:
Popa Mihnea
Vilciu Raluca
Ravar Xenia
Chirica Alexandra

Stafeta mixta 4*50 Mixt 10-11Ani:
Loc 1:
Bartis Tudor
Ostafe Maria Giulia
Jeler Alexandru
Ciocan Darius

Locul 3 pe echipe!!!!!!!!!!!

SEZON COMPETIŢIONAL ÎNCHEIAT !

SECȚIUNEA VIDEO