CSM Corona Brasov 2023-2024

CORONA BRAŞOV – HOCHEI PE GHEAȚĂ SENIORI 23-24

NUME ȘI PRENUME TRICOU POZIȚIA DE JOC ÎNĂLȚIMEA GREUTATEA
BARTIS ÁDÁM 1 GK 1,8 cm 75 kg
BORS HUBA FERENC 12 D 1,82 cm 87 kg
BORYSENKO PAVLO 17 D 1,83 cm 87 kg
CONNOR SULLIVAN SILLS 23 F 1,93 cm 97 kg
DUBEAU ALEX 31 GK 1,8 cm 80 kg
FARKAS TAMÁS 27 D 1,83 cm 85 kg
GAJDÓ BALÁZS 98 F 1,88 cm 95 kg
GAJDÓ TAMÁS 18 D 1,83 cm 85 kg
GLIGA ROBERTO 93 F 1,86 cm 90 kg
JUDD  RILEY BLACKWATER 9 F 1,83 cm 87 kg
KÓGER DÁNIEL 21 F 1,91 cm 92 kg
KOVÁCS ELŐD 8 D 1,8 cm 85 kg
KOVÁCS MÁTYÁS 91 F 1,78 cm 77 kg
KRISZTIÁN SZABÓ-PAL 19 F 1,85 cm 85 kg
POLC PATRIK 33 GK 1,86 cm 87 kg
ROKALY-BOLDIZSÁR RICHÁRD 72 F 1,82 cm 85 kg
RUDYKA DMYTRO 13 F 1,86 cm 80 kg
SCHABER CHASE WILLIAM 10 F 1,86 cm 95 kg
SÉBASTIEN PICHÉ 58 D 1,83 cm 91 kg
TŐKE ZOLTÁN LÁSZLÓ 30 GK 1,82 cm 82 kg
VALCHAR RADIM 22 F 1,83 cm 93 kg
VANWORMER JARED MICHAEL 50 F 1,83 cm 92 kg
VASILE ANDREI 92 F 1,88 cm 90 kg
VASILE NICOLAE RARES 11 F 1,85 cm 83 kg
WILLIAMS OWEN SAMUEL 26 D 1,88 cm 95 kg
ZAGIDULLIN ALBERT 73 F 1,91 cm 95 kg
MAC QUEEN DAVID antrenor principal Canada
STRENK HUNOR antrenor secund Ungaria
ÁRPÁD MIHÁLY team manager România
ATTILA LAJOS manager echipament România
DURAN ELEXANDRU maseur România
VESCAN ADRIAN kinetoterapeut România
SEZONUL INTERMEDIAR

MECIUL DATA GAZDE OASPEȚI
1 14.02.2024 UTE CSM CORONA BRAȘOV
2 16.02.2024 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV
3 18.02.2024 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV
4 20.02.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV
5 23.02.2024 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
6 25.02.2024 CSM CORONA BRAȘOV FEHA19
7 01.03.2024 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK
8 02.03.2024 CSM CORONA BRAȘOV UTE
SEZONUL INTERMEDIAR

18.02.2024 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV 1-4
16.02.2024 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV 1-0
14.02.2024 UTE CSM CORONA BRAȘOV 2-4
SEZONUL INTERMEDIAR

# ECHIPA Meciuri Goleveraj Puncte
1 FTC-Telekom 39 53 79
2 Corona Brasov 39 29 73
3 Gyergyói Hoki Klub 39 16 67
4 Sport Club Csíkszereda * 39 19 65
5 UTE 38 6 62
6 Budapest Jégkorong Akadémia HC 38 14 61
7 DVTK Jegesmedvék 39 -9 60
8 DEAC 38 -15 50
9 Dunaújvárosi Acélbikák 39 -55 31
10 FEHA19 38 -58 28
CLASAMENT ERSTE LIGA 2023-2024 SEZON REGULAT
# ECHIPA Meciuri Goleveraj Puncte
1 FTC-Telekom 36 47 72
2 Corona Brasov 36 25 67
3 Budapest Jégkorong Akadémia HC 36 19 61
4 Sport Club Csíkszereda * 36 14 60
5 Gyergyói Hoki Klub 36 6 59
6 UTE 36 4 59
7 DVTK Jegesmedvék 36 -15 51
8 DEAC 36 -11 49
9 Dunaújvárosi Acélbikák 36 -38 31
10 FEHA19 36 -51 28
REZULTATE ERSTE LIGA 2023-2024 SEZON REGULAT
04.02.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV 1-4
02.02.2024 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV 0-3
01.02.2024 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 4-2
21.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK 6-4
19.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV FEHA19 6-1
18.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 8-5
14.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 6-2
12.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 32
11.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV UTE 3-4
07.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 0-5
05.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 0-3
30.12.2023 UTE CSM CORONA BRAȘOV 3-4
28.12.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV 0-3
27.12.2023 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV 2-3
23.12.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 1-0
22.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 4-3
10.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 1-2
07.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3-2
28.11.2023 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 7-1
26.11.2023 UTE CSM CORONA BRAȘOV 2-6
24.11.2023 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 1-3
23.11.2023 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV 3-7
05.11.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 5-3
03.11.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA19 4-1
29.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 2-4
27.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 2-5
26.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 4-2
22.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV UTE 1-2
20.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK 2-5
19.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 5-3
10.10.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV 5-6
08.10.2023 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 4-1
06.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV 2-4
05.10.2023 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV 4-2
01.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 3-2
30.09.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 3-4
PROGRAM COMPETIŢIONAL ERSTE LIGA 2023-2024 - SEZON REGULAT
MECIUL DATA GAZDE OASPEȚI
1 29.09.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA GYERGYÓI HOKI KLUB
2 29.09.2023 DVTK JEGESMEDVÉK DEAC
3 29.09.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC UTE
4 29.09.2023 FEHA19 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
5 30.09.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
6 01.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
7 01.10.2023 FTC-TELEKOM DEAC
8 01.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK DVTK JEGESMEDVÉK
9 01.10.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC FEHA19
10 05.10.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
11 05.10.2023 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV
12 05.10.2023 DEAC GYERGYÓI HOKI KLUB
13 06.10.2023 FTC-TELEKOM SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
14 06.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV
15 06.10.2023 DVTK JEGESMEDVÉK GYERGYÓI HOKI KLUB
16 08.10.2023 UTE SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
17 08.10.2023 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
18 08.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK GYERGYÓI HOKI KLUB
19 10.10.2023 DEAC SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
20 10.10.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV
21 10.10.2023 FEHA19 GYERGYÓI HOKI KLUB
22 10.10.2023 UTE DVTK JEGESMEDVÉK
23 13.10.2023 DVTK JEGESMEDVÉK BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
24 13.10.2023 DEAC UTE
25 13.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK FEHA19
26 15.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
27 15.10.2023 FEHA19 DVTK JEGESMEDVÉK
28 15.10.2023 DEAC BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
29 15.10.2023 UTE DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
30 19.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DVTK JEGESMEDVÉK
31 19.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
32 19.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB UTE
33 20.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA UTE
34 20.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK
35 20.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
36 20.10.2023 FTC-TELEKOM FEHA19
37 20.10.2023 DEAC DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
38 22.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
39 22.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV UTE
40 22.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB DVTK JEGESMEDVÉK
41 22.10.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK FTC-TELEKOM
42 22.10.2023 FEHA19 DEAC
43 26.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA FTC-TELEKOM
44 26.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
45 26.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB DEAC
46 27.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
47 27.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
48 27.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB FTC-TELEKOM
49 27.10.2023 DVTK JEGESMEDVÉK FEHA19
50 27.10.2023 UTE BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
51 29.10.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DEAC
52 29.10.2023 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
53 29.10.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
54 29.10.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DVTK JEGESMEDVÉK
55 29.10.2023 FEHA19 UTE
56 02.11.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA FEHA19
57 03.11.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA19
58 03.11.2023 FTC-TELEKOM DVTK JEGESMEDVÉK
59 03.11.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
60 03.11.2023 UTE DEAC
61 05.11.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB FEHA19
62 05.11.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV
63 05.11.2023 FTC-TELEKOM BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
64 05.11.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK DEAC
65 05.11.2023 DVTK JEGESMEDVÉK UTE
66 14.11.2023 UTE FTC-TELEKOM
67 14.11.2023 DVTK JEGESMEDVÉK DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
68 14.11.2023 FEHA19 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
69 17.11.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC UTE
70 17.11.2023 DEAC FEHA19
71 17.11.2023 FTC-TELEKOM DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
72 19.11.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA GYERGYÓI HOKI KLUB
73 19.11.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
74 19.11.2023 FEHA19 FTC-TELEKOM
75 19.11.2023 DEAC UTE
76 23.11.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
77 23.11.2023 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV
78 23.11.2023 UTE GYERGYÓI HOKI KLUB
79 24.11.2023 FEHA19 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
80 24.11.2023 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
81 24.11.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC GYERGYÓI HOKI KLUB
82 26.11.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
83 26.11.2023 UTE CSM CORONA BRAȘOV
84 26.11.2023 FTC-TELEKOM GYERGYÓI HOKI KLUB
85 26.11.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK FEHA19
86 28.11.2023 DVTK JEGESMEDVÉK SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
87 28.11.2023 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
88 28.11.2023 DEAC GYERGYÓI HOKI KLUB
89 01.12.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
90 01.12.2023 DEAC FEHA19
91 01.12.2023 UTE FTC-TELEKOM
92 03.12.2023 FEHA19 DVTK JEGESMEDVÉK
93 03.12.2023 DEAC FTC-TELEKOM
94 03.12.2023 UTE DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
95 07.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
96 08.12.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
97 08.12.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC FTC-TELEKOM
98 08.12.2023 DVTK JEGESMEDVÉK DEAC
99 10.12.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
100 10.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB
101 10.12.2023 DVTK JEGESMEDVÉK FTC-TELEKOM
102 10.12.2023 UTE DEAC
103 19.12.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK UTE
104 19.12.2023 DVTK JEGESMEDVÉK FTC-TELEKOM
105 19.12.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
106 22.12.2023 UTE FEHA19
107 22.12.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DVTK JEGESMEDVÉK
108 22.12.2023 FTC-TELEKOM DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
109 22.12.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB
110 23.12.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC FTC-TELEKOM
111 23.12.2023 FEHA19 DEAC
112 23.12.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV
113 26.12.2023 DEAC DVTK JEGESMEDVÉK
114 27.12.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
115 27.12.2023 FEHA19 CSM CORONA BRAȘOV
116 27.12.2023 UTE GYERGYÓI HOKI KLUB
117 28.12.2023 DVTK JEGESMEDVÉK SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
118 28.12.2023 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV
119 28.12.2023 FTC-TELEKOM GYERGYÓI HOKI KLUB
120 28.12.2023 FEHA19 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
121 29.12.2023 DEAC FTC-TELEKOM
122 30.12.2023 DEAC SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
123 30.12.2023 UTE CSM CORONA BRAȘOV
124 30.12.2023 DVTK JEGESMEDVÉK GYERGYÓI HOKI KLUB
125 03.01.2024 FTC-TELEKOM BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
126 03.01.2024 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK DEAC
127 03.01.2024 UTE DVTK JEGESMEDVÉK
128 05.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
129 05.01.2024 FEHA19 UTE
130 05.01.2024 FTC-TELEKOM DVTK JEGESMEDVÉK
131 05.01.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DEAC
132 07.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
133 07.01.2024 DVTK JEGESMEDVÉK DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
134 07.01.2024 FEHA19 FTC-TELEKOM
135 07.01.2024 UTE BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
136 09.01.2024 DVTK JEGESMEDVÉK FEHA19
137 09.01.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
138 11.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA FTC-TELEKOM
139 11.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV UTE
140 11.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB DEAC
141 12.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA UTE
142 12.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
143 12.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB FTC-TELEKOM
144 12.01.2024 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK DVTK JEGESMEDVÉK
145 12.01.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC FEHA19
146 14.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DEAC
147 14.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
148 14.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB UTE
149 14.01.2024 DVTK JEGESMEDVÉK BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
150 14.01.2024 FEHA19 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
151 18.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA FEHA19
152 18.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
153 18.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB DVTK JEGESMEDVÉK
154 19.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA DVTK JEGESMEDVÉK
155 19.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV FEHA19
156 19.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
157 19.01.2024 FTC-TELEKOM DEAC
158 19.01.2024 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK UTE
159 21.01.2024 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
160 21.01.2024 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK
161 21.01.2024 GYERGYÓI HOKI KLUB FEHA19
162 21.01.2024 FTC-TELEKOM UTE
163 21.01.2024 DEAC DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
164 23.01.2024 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK FTC-TELEKOM
165 23.01.2024 DEAC BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
166 23.01.2024 UTE FEHA19
167 30.01.2024 FTC-TELEKOM FEHA19
168 30.01.2024 DVTK JEGESMEDVÉK UTE
169 30.01.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC DEAC
170 01.02.2024 UTE SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
171 01.02.2024 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
172 01.02.2024 FEHA19 GYERGYÓI HOKI KLUB
173 02.02.2024 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV
174 02.02.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC GYERGYÓI HOKI KLUB
175 02.02.2024 FTC-TELEKOM UTE
176 03.02.2024 FEHA19 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
177 04.02.2024 FTC-TELEKOM SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
178 04.02.2024 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV
179 04.02.2024 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK GYERGYÓI HOKI KLUB
180 04.02.2024 DEAC DVTK JEGESMEDVÉK
REZULTATE ERSTE LIGA 2022-2023!
17.03.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 2-1
14.03.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 4-2
12.03.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 2-1
10.03.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 4-3
09.03.2023 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 2-4
06.03.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 3-4
05.03.2023 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 2-1

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”TOATE REZULTATELE DIN SEZONUL  2022 / 2023″ collapse_text=”Inchide” ]

SFERTURI DE FINALĂ

26.02.2023 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 5-2
24.02.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 1-5
23.02.2023 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 2-5
20.02.2023 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 1-4
19.02.2023 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 6-5

SEZON REGULAT

01.02.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 6-5
27.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA 19 5-3
22.01.2023 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV 4-1
20.01.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV 7-2
19.01.2023 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 2-4
15.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 2-1
13.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV UTE 5-4
12.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 6-3
08.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK 5-1
06.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA 19 6-0
05.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 8-3
28.12.2022 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 2-1
23.12.2022 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 5-2
20.12.2022 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 3-0
09.12.2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 5-2
04.12.2022 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV 1-3
02.12.2022 UTE CSM CORONA BRAȘOV 1-2
01.12.2022 FEHA 19 CSM CORONA BRAȘOV 1-4
28.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 1-2
26.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV UTE 7-3
25.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 4-3
20.11.2022 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 2-3
01.11.2022 UTE CSM CORONA BRAȘOV 6-5
30.10.2022 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 3-6
28.10.2022 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 4-1
27.10.2022 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV 3-0
23.10.2022 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV 7-0
16.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB 4-6
10.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 3-1
08.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK 3-2
07.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5-1
02.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 0-1
27.09.2022 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV 6-4
25.09.2022 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 1-3
23.09.2022 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV 4-3
22.09.2022 FEHA 19 CSM CORONA BRAȘOV 1-3

 

[/bg_collapse]

[bg_collapse view=”button-green” color=”#000000″ icon=”arrow” expand_text=”CLASAMENT ERSTE LIGA – sezon regulat” collapse_text=”ÎNCHIDE” ]

# ECHIPA Meciuri Goleveraj Puncte
1 Budapest Jégkorong Akadémia HC 36 76 81
2 Gyergyói Hoki Klub 36 57 79
3 DVTK Jegesmedvék 36 25 67
4 Corona Brasov 36 20 67
5 FTC-Telekom 36 9 60
6 Sport Club Csíkszereda 36 9 56
7 DEAC 36 -5 53
8 UTE 36 -26 36
9 Dunaújvárosi Acélbikák 36 -72 27
10 FEHA19 36 -93 14

 

[/bg_collapse]

PROGRAM COMPETIŢIONAL ERSTE LIGA 2022-2023
MECIUL DATA GAZDE OASPEȚI
177 01.02.2023 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
173 27.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA 19
167 22.01.2023 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV
161 20.01.2023 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV
155 19.01.2023 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
151 15.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
149 13.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV UTE
144 12.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
139 08.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK
136 06.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV FEHA 19
131 05.01.2023 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
126 28.12.2022 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB
123 23.12.2022 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV
116 20.12.2022 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
110 09.12.2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
99 04.12.2022 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV
95 02.12.2022 UTE CSM CORONA BRAȘOV
93 01.12.2022 FEHA 19 CSM CORONA BRAȘOV
90 28.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC
85 26.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV UTE
80 25.11.2022 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
75 20.11.2022 GYERGYÓI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
62 01.11.2022 UTE CSM CORONA BRAȘOV
58 30.10.2022 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
54 28.10.2022 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
52 27.10.2022 DVTK JEGESMEDVÉK CSM CORONA BRAȘOV
48 23.10.2022 SPORT CLUB CSÍKSZEREDA CSM CORONA BRAȘOV
40 16.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYÓI HOKI KLUB
34 10.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
31 08.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVÉK
26 07.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK
24 02.10.2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSÍKSZEREDA
16 27.09.2022 BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC CSM CORONA BRAȘOV
13 25.09.2022 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
10 23.09.2022 DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK CSM CORONA BRAȘOV
8 22.09.2022 FEHA 19 CSM CORONA BRAȘOV
REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL GRUPA ”A”, 2022-2023
FINALA CAMPIONATULUI NAȚIONAL SEZONUL 2022/2023
14.04.2023 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 7-1
12.04.2023 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 3-9
10.04.2023 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 4-6

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”REZULTATE COMPLETE GRUPA A DIN SEZONUL  2022 / 2023″ collapse_text=”Inchide” ]

06.04.2023 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 2-9
01.04.2023 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 5-0 (forfait)
25.03.2023 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 5-3
19.03.2023 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 5-1

 

[/bg_collapse]

GRUPA A - locurile 1-3, CAMPIONATUL NAȚIONAL 2022-2023
Data Gazde Oaspeți
19.03.2023 CSA Steaua București CSM Corona Brașov
25.03.2023 CSM Corona Brașov CSA Steaua București
01.04.2023 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni
06.04.2023 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov
REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL 2022-2023
07.03.2023 CSM Corona Brasov SC Miercurea Ciuc 2-8

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”TOATE REZULTATELE DIN SEZONUL  2022 / 2023″ collapse_text=”Inchide” ]

04.03.2023 CSM Galati CSM Corona Brasov 3-6
03.03.2023 CSM Galati CSM Corona Brasov 4-9
07.02.2023 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brasov 1-3
06.02.2023 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brasov 3-5
04.02.2023 Sportul Studentesc CSM Corona Brasov 0-14
03.02.2023 Sportul Studentesc CSM Corona Brasov 2-17
29.01.2023 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brasov 1-5
25.01.2023 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brasov 1-4
28.01.2023 CSM Corona Brasov SC Miercurea Ciuc 5-0
03.01.2023 CSM Corona Brasov Sportul Studentesc 19-0
02.01.2023 CSM Corona Brasov Sportul Studentesc 22-3
28.12.2022 CSM Corona Brasov ACSH Gheorgheni 2-1
23.12.2022 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brasov 5-2
20.12.2022 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brasov 3-0
13.12.2022 CSM Corona Brasov CSM Galati 5-4
12.12.2022 CSM Corona Brasov CSM Galati 5-1
07.12.2022 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brasov 2-5
06.12.2022 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brasov 3-1
23.11.2022 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23 7-1
20.11.2022 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brasov 2-3
16.11.2022 CSM Corona Brasov CSHC Fenestela 68 4-1
15.11.2022 CSM Corona Brasov CSHC Fenestela 68 3-2
31.01.2023 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23 4-3
22.11.2022 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23 7-1
19.10.2022 CSM Corona Brasov CSA Steaua Bucuresti 6-3
16.10.2022 CSM Corona Brasov ACSH Gheorgheni 4-6

[/bg_collapse]

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”CLASAMENT CAMPIONATUL NAȚIONAL – sezon regulat” collapse_text=”ÎNCHIDE” ]

# ECHIPA Meciuri Golaveraj Puncte
1 CSM Corona Brașov 28 166:78 58
2 Steaua București 28 149:86 57
3 ACSH Gheorgheni 28 164:91 57
4 CSM Galați 28 217:113 56
5 SC Miercurea Ciuc 28 158:97 56
6 Háromszéki Ágyúsok 28 141:85 40
7 Sapienția U23 28 60:155 12
8 Sportul Studențesc 28 51:401 0

[/bg_collapse]

PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2022-2023
Data Gazde Oaspeți
19.02.2023 CSM Corona Brasov SC Miercurea Ciuc
CSM Galati CSM Corona Brasov
CSM Galati CSM Corona Brasov
07.02.2023 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brasov
06.02.2023 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brasov
04.02.2023 Sportul Studentesc CSM Corona Brasov
03.02.2023 Sportul Studentesc CSM Corona Brasov
29.01.2023 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brasov
25.01.2023 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brasov
28.01.2023 CSM Corona Brasov SC Miercurea Ciuc
03.01.2023 CSM Corona Brasov Sportul Studentesc
02.01.2023 CSM Corona Brasov Sportul Studentesc
28.12.2022 CSM Corona Brasov ACSH Gheorgheni
23.12.2022 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brasov
20.12.2022 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brasov
13.12.2022 CSM Corona Brasov CSM Galati
12.12.2022 CSM Corona Brasov CSM Galati
07.12.2022 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brasov
06.12.2022 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brasov
23.11.2022 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23
20.11.2022 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brasov
16.11.2022 CSM Corona Brasov CSHC Fenestela 68
15.11.2022 CSM Corona Brasov CSHC Fenestela 68
31.01.2023 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23
22.11.2022 CSM Corona Brasov ACS Sapientia U23
19.10.2022 CSM Corona Brasov CSA Steaua Bucuresti
16.10.2022 CSM Corona Brasov ACSH Gheorgheni
REZULTATE ERSTE LIGA 2021-2022!
MECIUL DATA GAZDE OASPEȚI SCOR
207 04/02/2022 GYERGYOI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 5-2

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”TOATE REZULTATELE DIN SEZONUL  2021 / 2022″ collapse_text=”Inchide” ]

199 31/01/2022 TITANOK CSM CORONA BRAȘOV 3-6
196 30/01/2022 DUNAUJVAROSI ACELBIKAK CSM CORONA BRAȘOV 2-6
192 28/01/2022 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 3-2
189 27/01/2022 DVTK JEGESMEDVEK CSM CORONA BRAȘOV 5-1
186 23/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSIKSEREDA 0-3
185 21/01/2022 GYERGYOI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV 4-0
183 17/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 6-2
179 15/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVEK 5-4
174 14/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV TITANOK 8-1
169 10/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV UNI GYOR ETO HC 5-0
164 08/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 5-0
159 07/01/2022 CSM CORONA BRAȘOV MAC HKB UJBUDA 5-2
144 28/12/2021 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSIKSEREDA 3-4
128 12/12/2021 CSM CORONA BRAȘOV UTE 3-1
124 09/12/2021 CSM CORONA BRAȘOV DUNAUJVAROSI ACELBIKAK 6-2
122 06/12/2021 UTE CSM CORONA BRAȘOV 1-2
119 05/12/2021 UNI GYOR ETO HC CSM CORONA BRAȘOV 3-6
113 03/12/2021 MAC HKB UJBUDA CSM CORONA BRAȘOV 5-1
111 02/12/2021 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 5-1
108 28/11/2021 SPORT CLUB CSIKSEREDA CSM CORONA BRAȘOV 8-1
96 20/11/2021 CSM CORONA BRAȘOV UNI GYOR ETO HC 6-1
92 19/11/2021 CSM CORONA BRAȘOV MAC HKB UJBUDA 4-1
87 07/11/2021 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYOI HOKI KLUB 6-7
79 01/11/2021 UTE CSM CORONA BRAȘOV 5-0
75 31/10/2021 UNI GYOR ETO HC CSM CORONA BRAȘOV 5-0
70 29/10/2021 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV 5-0
68 28/10/2021 MAC HKB UJBUDA CSM CORONA BRAȘOV 5-0
59 17/10/2021 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM 0-4
52 15/10/2021 CSM CORONA BRAȘOV DEAC 4-2
49 14/10/2021 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVEK 7-2
43 10/10/2021 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYOI HOKI KLUB 4-5
38 08/10/2021 SPORT CLUB CSIKSEREDA CSM CORONA BRAȘOV 5-2
36 04/10/2021 DVTK JEGESMEDVEK CSM CORONA BRAȘOV 3-4
34 03/10/2021 DEAC CSM CORONA BRAȘOV 8-4
29 01/10/2021 TITANOK CSM CORONA BRAȘOV 0-8
26 30/09/2021 DUNAUJVAROSI ACELBIKAK CSM CORONA BRAȘOV 0-12
13 20/09/2021 CSM CORONA BRAȘOV TITANOK 7-4
8 18/09/2021 CSM CORONA BRAȘOV DUNAUJVAROSI ACELBIKAK 8-1
3 17/09/2021 CSM CORONA BRAȘOV UTE 1-2

[/bg_collapse]


[bg_collapse view=”button-green” color=”#000000″ icon=”arrow” expand_text=”CLASAMENT ERSTE LIGA – sezon regulat” collapse_text=”ÎNCHIDE” ]

1 Sport Club Csíkszereda 40 85 92
2 FTC-Telekom 40 60 84
3 UTE 40 51 84
4 Gyergyói Hoki Klub 40 44 82
5 MAC HKB Újbuda 40 24 68
6 CSM Corona Brașov 40 23 67
7 DEAC 40 0 56
8 DVTK Jegesmedvék 40 -4 47
9 UNI Győr ETO HC 40 -52 32
10 Titánok 40 -100 32
11 Dunaújvárosi Acélbikák 40 -131 16

[/bg_collapse]

PROGRAM COMPETIŢIONAL ERSTE LIGA 2021-2022
Meciul DATA GAZDE OASPEȚI
3 17.09.2021 CSM CORONA BRAȘOV UTE
8 18.09.2021 CSM CORONA BRAȘOV DUNAUJVAROSI ACELBIKAK
13 20.09.2021 CSM CORONA BRAȘOV TITANOK
26 30.09.2021 DUNAUJVAROSI ACELBIKAK CSM CORONA BRAȘOV
29 01.10.2021 TITANOK CSM CORONA BRAȘOV
34 03.10.2021 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
36 04.10.2021 DVTK JEGESMEDVEK CSM CORONA BRAȘOV
38 08.10.2021 SPORT CLUB CSIKSEREDA CSM CORONA BRAȘOV
43 10.10.2021 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYOI HOKI KLUB
49 14.10.2021 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVEK
52 15.10.2021 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
59 17.10.2021 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
68 28.10.2021 MAC HKB UJBUDA CSM CORONA BRAȘOV
70 29.10.2021 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
75 31.10.2021 UNI GYOR ETO HC CSM CORONA BRAȘOV
79 01.11.2021 UTE CSM CORONA BRAȘOV
87 07.11.2021 CSM CORONA BRAȘOV GYERGYOI HOKI KLUB
92 19.11.2021 CSM CORONA BRAȘOV MAC HKB UJBUDA
96 20.11.2021 CSM CORONA BRAȘOV UNI GYOR ETO HC
108 28.11.2021 SPORT CLUB CSIKSEREDA CSM CORONA BRAȘOV
111 02.12.2021 FTC-TELEKOM CSM CORONA BRAȘOV
113 03.12.2021 MAC HKB UJBUDA CSM CORONA BRAȘOV
119 05.12.2021 UNI GYOR ETO HC CSM CORONA BRAȘOV
122 06.12.2021 UTE CSM CORONA BRAȘOV
124 09.12.2021 CSM CORONA BRAȘOV DUNAUJVAROSI ACELBIKAK
128 12.12.2021 CSM CORONA BRAȘOV UTE
144 28.12.2021 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSIKSEREDA
159 07.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV MAC HKB UJBUDA
164 08.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV DEAC
169 10.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV UNI GYOR ETO HC
174 14.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV TITANOK
179 15.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV DVTK JEGESMEDVEK
183 17.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV FTC-TELEKOM
185 21.01.2022 GYERGYOI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
186 23.01.2022 CSM CORONA BRAȘOV SPORT CLUB CSIKSEREDA
189 27.01.2022 DVTK JEGESMEDVEK CSM CORONA BRAȘOV
192 28.01.2022 DEAC CSM CORONA BRAȘOV
196 30.01.2022 DUNAUJVAROSI ACELBIKAK CSM CORONA BRAȘOV
199 31.01.2022 TITANOK CSM CORONA BRAȘOV
207 04.02.2022 GYERGYOI HOKI KLUB CSM CORONA BRAȘOV
PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2021-2022
Etapa Data Ora Gazde Oaspeți Patinoar
43 24.09.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
1 06.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brașov Târgu Secuiesc
2 07.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brașov Târgu Secuiesc
7 07.10.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București Gheorgheni
8 08.10.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București Gheorgheni
49 08.10.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
11 09.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 Târgu Secuiesc
13 09.10.2021 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc
12 10.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 Târgu Secuiesc
14 10.10.2021 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc
89 10.10.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
31 13.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc Târgu Secuiesc
32 14.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc Târgu Secuiesc
19 16.10.2021 18:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc Brașov
20 17.10.2021 11:00 CSA Steaua București Sportul Studențesc Brașov
15 23.10.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
17 23.10.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
16 24.10.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
18 24.10.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
29 30.10.2021 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
30 31.10.2021 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
21 04.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 Gheorgheni
25 04.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București Brașov
22 05.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 Gheorgheni
26 05.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București Brașov
23 06.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
24 07.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
90 07.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
27 13.11.2021 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
35 13.11.2021 18:30 CSA Steaua București CSM Galați
39 13.11.2021 18:30 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 Târgu Secuiesc
28 14.11.2021 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
36 14.11.2021 18:30 CSA Steaua București CSM Galați
45 20.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București Târgu Secuiesc
47 20.11.2021 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
46 21.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București Târgu Secuiesc
48 21.11.2021 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
37 23.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
41 23.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
38 24.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
42 24.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
44 26.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
51 27.11.2021 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 Galați
53 27.11.2021 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
55 27.11.2021 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23
50 28.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
52 28.11.2021 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 Galați
54 28.11.2021 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
56 28.11.2021 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23
5 04.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
6 05.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
67 11.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 Cârța
68 12.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 Cârța
3 18.12.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc
57 18.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 Brașov
63 18.12.2021 18:30 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni Brașov
4 19.12.2021 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc
58 19.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 Brașov
64 19.12.2021 18:30 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni Brașov
69 21.12.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București Miercurea Ciuc
73 21.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
77 21.12.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni Târgu Secuiesc
70 22.12.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București Miercurea Ciuc
74 22.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
78 22.12.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni Târgu Secuiesc
105 28.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
99 30.12.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
85 08.01.2022 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
86 09.01.2022 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
91 15.01.2022 18:30 CSM Galați CSA Steaua București Galați
95 15.01.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc Târgu Secuiesc
92 16.01.2022 18:30 CSM Galați CSA Steaua București Galați
96 16.01.2022 11:00 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc Târgu Secuiesc
33 21.01.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
101 22.01.2022 18:30 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68
103 22.01.2022 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
102 23.01.2022 18:30 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68
104 23.01.2022 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
106 23.01.2022 17:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
107 29.01.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați Târgu Secuiesc
108 30.01.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați Târgu Secuiesc
34 04.02.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
81 06.02.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov
100 06.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
82 07.02.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov
71 12.02.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
87 12.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 Miercurea Ciuc
72 13.02.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
88 13.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 Miercurea Ciuc
75 19.02.2022 18:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc Brașov
93 19.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
76 20.02.2022 11:00 CSA Steaua București Sportul Studențesc Brașov
94 20.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
79 26.02.2022 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
109 26.02.2022 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
111 26.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București Cârța
80 27.02.2022 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
110 27.02.2022 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
112 27.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București Cârța
59 05.03.2022 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
83 05.03.2022 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
97 05.03.2022 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
60 06.03.2022 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
84 06.03.2022 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
98 06.03.2022 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
9 12.03.2022 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
61 12.03.2022 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
10 13.03.2022 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
62 13.03.2022 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
65 19.03.2022 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
66 20.03.2022 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
40 14.11.201 11:00 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 Târgu Secuiesc
REZULTATE ERSTE LIGA 2019-2020!
08.04.2021, ora 21:00 Sport Club Csikszereda CSM Corona Brașov 5-3

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”Vezi toate rezultatele în sezonul 2020-2021″ collapse_text=”Închide” ]

06.04.2021, ora 18:00 CSM Corona Brașov Sport Club Csikszereda 2-4
04.04.2021, ora 19:00 Sport Club Csikszereda CSM Corona Brașov 4-5 (4-4)
03.04.2021, ora 18:30 Sport Club Csikszereda CSM Corona Brașov 5-0
31.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Sport Club Csikszereda 3-2
30.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Sport Club Csikszereda 0-3
ERSTE LIGA – SEMIFINALĂ (sistemul 4 din 7)
25.03.2021, ora 19:30 DEAC CSM Corona Brașov 3-5
23.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov DEAC 0-0 (1-0)
21.03.2021, ora 15:05 DEAC CSM Corona Brașov 5-7
20.03.2021, ora 15:05 DEAC CSM Corona Brașov 4-6
17.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov DEAC 3-6
16.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov DEAC 1-4
ERSTE LIGA – SFERTURI DE FINALĂ (sistemul 4 din 7)
13.03.2021, ora 18:40 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 4-2
11.03.2021, ora 18:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 2-1
09.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 1-5
07.03.2021, ora 18:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 5-2
06.03.2021, ora 18:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 0-3
03.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 5-4
02.03.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 5-3
ERSTE LIGA – SEZONUL REGULAT
26.02.2021, ora 18:30 Gyergyói Hoki Klub CSM Corona Brașov 3-4
24.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 4-3 (3-3)
23.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 7-3
21.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov FTC Telekom 2-5
17.02.2021 CSM Corona Brașov Dunaújvárosi Acélbikák 5-0
14.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Sport Club Csikszereda 4-3
13.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Sport Club Csikszereda 7-5
10.02.2021, ora 18:30 Sport Club Csikszereda CSM Corona Brașov 3-7
09.02.2021, ora 18:30 Sport Club Csikszereda CSM Corona Brașov 4-3 (3-3)
07.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Titanok 2-0
04.02.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov UTE 7-1
31.01.2021, ora 17:30 CSM Corona Brașov MAC HKB Újbuda 3-4
30.01.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 4-2
28.01.2021, ora 18:30 CSM Corona Brașov DEAC 3-1
21.01.2021, ora 21:00 DEAC CSM Corona Brașov 1-2 (1-1)
19.01.2021, ora 19:30 Titanok CSM Corona Brașov 2-5
18.01.2021, ora 19:30 Titanok CSM Corona Brașov 1-4
16.01.2021, ora 19:00 FTC Telekom CSM Corona Brașov 8-3
14.01.2021, ora 19:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 2-5
12.01.2021, ora 19:00 MAC HKB Újbuda CSM Corona Brașov 4-3
11.01.2021, ora 19:30 MAC HKB Újbuda CSM Corona Brașov 1-2
08.01.2021, ora 19:00 UTE CSM Corona Brașov 3-2 (2-2)
07.01.2021, ora 19:00 Dunaújvárosi Acélbikák CSM Corona Brașov 5-4 (4-4)
11.12.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov DEAC 4-1
10.12.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov MAC HKB Újbuda 4-2
07.12.2020, ora 18:30 Gyergyói Hoki Klub CSM Corona Brașov 1-4
30.11.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov UTE 2-3 (2-2)
29.11.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov Opten Vasas OC 7-3
24.11.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov Titanok 5-1
23.11.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov Dunaújvárosi Acélbikák 8-3
21.11.2020, ora 18:30 CSM Corona Brașov FTC Telekom 1-0 (0-0)
11.10.2020, ora 18:00 Dunaújvárosi Acélbikák CSM Corona Brașov 3-2 (2-2)
09.10.2020, ora 19:30 FTC Telekom CSM Corona Brașov 4-6
06.10.2020 , ora 19:00 UTE CSM Corona Brașov 2-4
02.10.2020, ora 19:40 Opten Vasas OC CSM Corona Brașov 0-4
29.09.2020, ora 19:30 DEAC CSM Corona Brașov 3-4 (3-3)

[/bg_collapse]



CLASAMENT ERSTE LIGA – sezon regulat

 


# Echipa Meciuri Goleveraj Puncte
1 CSM Corona Brașov 36 57 82
2 FTC-Telekom 36 42 75
3 Sport Club Csíkszereda 36 50 71
4 DEAC 36 26 63
5 MAC HKB Újbuda 36 21 60
6 UTE 36 19 59
7 Gyergyói Hoki Klub 36 -17 53
8 Opten Vasas HC 36 -32 35
9 Titánok 36 -74 23
10 Dunaújvárosi Acélbikák 36 -92 19

 


REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL 2020-2021
04.05.2021 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 0-3
03.05.2021 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 5-6
30.04.2021 CSMCorona Brașov SC Miercurea Ciuc 1-4
29.04.2021 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 2-5
FINALA – CAMPIONATUL NAȚIONAL

[bg_collapse view=”button-blue” color=”#ffffff” icon=”arrow” expand_text=”Vezi toate rezultatele în sezonul 2020-2021″ collapse_text=”Închide” ]

25.04.2021 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 3-8
22.04.2021 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 6-4
21.04.2021 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 5-4
SEMIFINALE – CAMPIONATUL NAȚIONAL
18.04.2021 CSM Galați CSM Corona Brașov 1-2
17.04.2021 CSM Galați CSM Corona Brașov 2-1
14.04.2021 ACS Sapienția U23 CSM Corona Brașov 1-7
13.04.2021 ACS Sapienția U23 CSM Corona Brașov 2-8
24.02.2021 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 4-3 (3-3)
23.02.2021 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 7-3
18.02.2021 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 9-3
17.02.2021 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 11-3
14.02.2021 CSMCorona Brașov SC Miercurea Ciuc 4-3
13.02.2021 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 7-5
10.02.2021 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 3-7
09.02.2021 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 4-3 (3-3)
03.02.2021 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 11-1
02.02.2021 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 25-2
25.01.2021 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 2-22
24.01.2021 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0-9
29.12.2020 CSM Corona Brașov ACS Sapienția U23 8-0
28.12.2020 CSM Corona Brașov ACS Sapienția U23 7-0
07.12.2020 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 1-4
29.10.2020 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 1-11
28.10.2020 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 4-9
23.10.2020 CSM Corona Brașov CSM Galați 1-3
22.10.2020 CSM Corona Brașov CSM Galați 2-2 (4-5)


CLASAMENT CAMPIONATUL NAȚIONAL …
AICI!!!


[/bg_collapse]

PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2020-2021

Programul poate suferi modificări. Datele calendaristice ale etapelor CN 60 – CN 84 se vor stabili în funcție de legislația în vigoare de prevenire a COVID-19 și de programul celor trei (3) echipe românești care evoluează și în Erste Liga

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Patinoar
CN 1 17.10.2020 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
CN 2 18.10.2020 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc Galați
CN 3 16.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
CN 4 17.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 Miercurea Ciuc
CN 5 16.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti Gheorgheni
CN 6 17.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti Gheorgheni
CN 7 22.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
CN 8 23.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni Cârța
CN 9 24.10.2020 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
CN 10 25.10.2020 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
CN 11 22.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
CN 12 23.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați Brașov
CN 13 28.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
CN 14 29.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați Gheorgheni
CN 15 28.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov Brașov
CN 16 29.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov Brașov
CN 17 28.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
CN 18 29.10.2020 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc Cârța
CN 19 04.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
CN 20 05.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 Brașov
CN 21 04.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti Galați
CN 22 05.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti Galați

 

CN 23 04.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
CN 24 05.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni Miercurea Ciuc
CN 25 10.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
CN 26 11.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov Miercurea Ciuc
CN 27 10.11.2020 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
CN 28 11.11.2020 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc Gheorgheni
CN 29 10.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 Brașov
CN 30 11.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 Brașov
CN 31 15.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 32 16.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 33 15.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
CN 34 16.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni Brașov
CN 35 15.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
CN 36 16.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc Galați
CN 37 20.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 38 21.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 39 20.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
CN 40 21.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați Cârța
CN 41 20.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
CN 42 21.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov Brașov
CN 43 28.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
CN 44 29.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați Galați
CN 45 25.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
CN 46 26.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc Cârța
CN 47 25.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni Brașov
CN 48 26.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni Brașov
CN 49 07.12.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc Brașov
CN 50 08.12.2020 11:00 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc Brașov
CN 51 07.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
CN 52 08.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov Gheorgheni
CN 53 07.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
CN 54 08.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați Miercurea Ciuc
CN 55 13.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 56 14.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc Brașov
CN 57 13.12.2020 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
CN 58 14.12.2020 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni Gheorgheni
CN 59 13.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti Cârța
CN 60 14.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti Cârța
CN 611 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
CN 62 00.00.0000 18.30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 Gheorgheni
CN 63 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc
CN 64 00.00.0000 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc Miercurea Ciuc

 

CN 65 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
CN 66 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov Galați
CN 67 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
CN 68 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni Galați
CN 69 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 70 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti Brașov
CN 71 00.00.0000 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
CN 72 00.00.0000 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 Cârța
CN 73 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
CN 74 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov Cârța
CN 75 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați Brașov
CN 76 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați Brașov
CN 77 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
CN 78 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc Gheorgheni
CN 79 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti Miercurea Ciuc
CN 80 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti Miercurea Ciuc
CN 81 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
CN 82 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 Galați
CN 83 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
CN 84 00.00.0000 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc Brașov
REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL 2019-2020!

CLASAMENT CAMPIONATUL NAȚIONAL

Loc ECHIPĂ M V CO PO P Puncte
1 CSM Galaţi 25 23 0 1 1 70
2 SC Miercurea Ciuc 28 21 1 2 4 67
3 ACS Hockey Gheorgheni 30 18 3 1 8 61
4 Corona Braşov 24 14 3 2 5 50
5 CSA Steaua Bucuresti 26 10 0 1 15 31
6 ACS Sapientia U23 33 7 0 0 26 21
7 Sportul Studenţesc Bucuresti 34 0 0 0 34 0

19.02.2020 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 3-4 SO

 

18.02.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-0
15.02.2020 Corona Brașov ACS Sapienția U23 13-0
14.02.2020 ACS Sapienția U23 Corona Brașov 5-0
12.02.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 3-2 OT
29.01.2020 Sportul Studențesc Corona Brașov 3-19
28.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 17-0
27.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-3
26.01.2020 CSM Galați Corona Brașov 4-2
25.01.2020 CSM Galați Corona Brașov 4-2
05.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 5-2
30.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 8-5
26.12.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 6-4
22.12.2019 Corona Brașov CSM Galați 5-1
20.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 2-4
18.12.2019 Corona Brașov Sportul Studențesc 19-0
17.12.2019 CSM Galați Corona Brașov
20.11.2019 Corona Brașov ACS Sapienția U23 5-0
16.11.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 2-1 OT
28.10.2019 Corona Brașov CSM Galați 3-2 SO
25.10.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni 2-1
07.10.2019 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0-4
29.09.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov 4-9
17.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 1-2
15.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov 4-3 SO
12.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov 1-17
11.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov 2-17
PROGRAM COMPETIŢIONAL CAMPIONATUL NAȚIONAL 2019-2020
Meciul_041 11.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_042 12.09.2019 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_013 15.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_014 17.09.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_063 29.09.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_055 07.10.2019 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_021 25.10.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni
Meciul_090 28.10.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_100 09.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_011 12.11.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_012 13.11.2019 Corona Brașov CSM Galați
Meciul_064 16.11.2019 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_031 19.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_032 20.11.2019 Corona Brașov ACS Sapientia U23
Meciul_073 13.12.2019 ACS Sapientia U23 Corona Brașov
Meciul_074 14.12.2019 ACS Sapientia U23 Corona Brașov
Meciul_111 17.12.2019 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_091 26.12.2019 SC Miercurea Ciuc Corona Brașov
Meciul_022 30.12.2019 Corona Brașov ACS Hockey Gheorgheni
Meciul_056 05.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_116 19.01.2020 ACS Hockey Gheorgheni Corona Brașov
Meciul_112 21.01.2020 Corona Brașov SC Miercurea Ciuc
Meciul_126 22.01.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc
Meciul_105 23.01.2020 Sportul Studențesc Corona Brașov
Meciul_053 25.01.2020 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_054 26.01.2020 CSM Galați Corona Brașov
Meciul_083 02.02.2020 Corona Brașov Sportul Studențesc
Meciul_069 06.02.2020 CSA Steaua București Corona Brașov
Meciul_070 07.02.2020 Corona Brașov CSA Steaua București
Meciul_119 09.02.2020 Corona Brașov CSA Steaua București
REZULTATE ERSTE LIGA 2019-2020!
06.03.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 2-5

 

04.03.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 1-2
02.03.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 3-4
29.02.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 1-4
28.02.2020 Gyergyói Hoki Klub Corona Brașov 5-2
25.02.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 2-3
24.02.2020 Corona Brașov Gyergyói Hoki Klub 3-2 (2-2)
PLAY-OFF
 
17.02.2020 Corona Brașov Dunaújvárosi Acélbikák 6-3
13.02.2020 Corona Brașov DEAC 4-1
12.02.2020 Corona Brașov Sport Club Csíkszereda 3-2 (2-2)
02.02.2020 DEAC Corona Brașov 5-4 (4-4)
01.02.2020 FTC-Telekom Corona Brașov 3-2 (2-2)
30.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brașov 3-1
23.01.2020 Corona Brașov FTC-Telekom 4-5 (4-4)
21.01.2020 Sport Club Csíkszereda Corona Brașov 1-3
 

MIDDLE SEASON – ERSTE LIGA

 

16.01.2020 Fehérvári Titánok Corona Brasov 3-2 (2-2)
15.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov 7-5
11.01.2020 Corona Brasov FTC-Telekom 3-4
10.01.2020 Corona Brasov UTE 3-6
05.01.2020 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda 5-2
04.01.2020 Corona Brasov Fehérvári Titánok 11-3
30.12.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub 8-5
28.12.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC 7-2
26.12.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov 6-4
07.12.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest 5-4 (4-4)
06.12.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák 2-0
02.12.2019 FTC-Telekom Corona Brasov 4-0
01.12.2019 UTE Corona Brasov 1-9
29.11.2019 DEAC Corona Brasov 6-3
23.11.2019 Corona Brasov UTE 11-6
22.11.2019 Corona Brasov FTC-Telekom 4-3(3-3)
17.11.2019 Corona Brasov DEAC 4-3
16.11.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov 2-1(1-1)
03.11.2019 DEAC Corona Brasov 5-4
01.11.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov 1-5
31.10.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov 2-4
26.10.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest 6-3
25.10.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub 2-1
13.10.2019 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov 1-3
12.10.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov 5-3
10.10.2019 UTE Corona Brasov 5-4
07.10.2019 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda 0-4
05.10.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák 9-2
04.10.2019 Corona Brasov DEAC 3-1
29.09.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov 4-9
27.09.2019 Corona Brasov Fehérvári Titánok 4-1
23.09.2019 Fehérvári Titánok Corona Brasov 4-5
22.09.2019 FTC-Telekom Corona Brasov 4-1
20.09.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov 4-3
15.09.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov 4-3
13.09.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC 4-1

 


CLASAMENT ”ERSTE LIGA”

Club V CO  PO Î GM  GP DIF
1 Sport Club Csíkszereda 36 26 5 1 4 175 94 81 89
2 FTC-Telekom 36 22 5 4 5 145 77 68 80
3 Corona Brașov 36 19 2 5 10 159 119 40 66
4 Dunaújvárosi Acélbikák 36 20 0 3 13 128 105 23 63
5 DEAC 36 18 3 2 13 123 102 21 62
6 UTE 36 13 3 5 15 123 134 -11 50
7 Gyergyói Hoki Klub 36 11 5 1 19 96 106 -10 44
8 Fehérvári Titánok 36 10 3 0 23 103 159 -56 36
9 Hokiklub Budapest 35 9 0 5 21 91 148 -57 32
10 Schiller-Vasas HC 35 3 2 2 28 74 173 -99 15

 


CLASAMENT ”ERSTE LIGA” – MIDDLE SEASON

Club V CO  PO Î GM  GP DIF
1 FTC-Telekom 7 3 2 0 2 39 28 11 16
2 Corona Brașov 8 3 1 2 2 27 23 4 15
3 Dunaújvárosi Acélbikák 7 4 0 0 3 23 28 -5 13
4 DEAC 7 4 0 0 3 24 27 -3 12
5 Sport Club Csíkszereda 7 1 0 1 5 18 25 -7 10
PROGRAM COMPETIŢIONAL ERSTE LIGA 2019-2020
Meciul_002 13.09.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC
Meciul_007 15.09.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov
Meciul_013 20.09.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov
Meciul_020 22.09.2019 FTC-Telekom Corona Brasov
Meciul_023 23.09.2019 Fehérvári Titánok Corona Brasov
Meciul_025 27.09.2019 Corona Brasov Fehérvári Titánok
Meciul_030 29.09.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov
Meciul_038 04.10.2019 Corona Brasov DEAC
Meciul_042 05.10.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák
Meciul_047 07.10.2019 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda
Meciul_048 10.10.2019 UTE Corona Brasov
Meciul_053 12.10.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov
Meciul_056 13.10.2019 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov
Meciul_069 25.10.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub
Meciul_073 26.10.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest
Meciul_078 31.10.2019 Schiller-Vasas HC Corona Brasov
Meciul_079 01.11.2019 Hokiklub Budapest Corona Brasov
Meciul_084 03.11.2019 DEAC Corona Brasov
Meciul_097 16.11.2019 Gyergyói Hoki Klub Corona Brasov
Meciul_095 17.11.2019 Corona Brasov DEAC
Meciul_103 22.11.2019 Corona Brasov FTC-Telekom
Meciul_106 23.11.2019 Corona Brasov UTE
Meciul_112 29.11.2019 DEAC Corona Brasov
Meciul_117 01.12.2019 UTE Corona Brasov
Meciul_121 02.12.2019 FTC-Telekom Corona Brasov
Meciul_124 06.12.2019 Corona Brasov Dunaújvárosi Acélbikák
Meciul_126 07.12.2019 Corona Brasov Hokiklub Budapest
Meciul_139 26.12.2019 Sport Club Csíkszereda Corona Brasov
Meciul_144 28.12.2019 Corona Brasov Schiller-Vasas HC
Meciul_149 30.12.2019 Corona Brasov Gyergyói Hoki Klub
Meciul_157 04.01.2020 Corona Brasov Fehérvári Titánok
Meciul_159 05.01.2020 Corona Brasov Sport Club Csíkszereda
Meciul_166 10.01.2020 Corona Brasov UTE
Meciul_171 11.01.2020 Corona Brasov FTC-Telekom
Meciul_178 15.01.2020 Dunaújvárosi Acélbikák Corona Brasov
Meciul_175 16.01.2020 Fehérvári Titánok Corona Brasov
REZULTATE 2018-2019!
CORONA WOLVES BRAŞOV A CÂŞTIGAT AL TREILEA TITLU DE CAMPIONI!
20.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 7:2
19.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 6:2
16.04.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 2:2 (2:3)
15.04.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 5:2
Campionatul Naţional, FINALA – Play-off
12.04.2019 , 18:30 SC Miercurea Ciuc Corona Wolves Braşov 3:4
11.04.2019 , 18:30 SC Miercurea Ciuc Corona Wolves Braşov 3:5
08.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov SC Miercurea Ciuc 3:3 (3:4)
06.04.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov SC Miercurea Ciuc 3:3 (4:3)
Campionatul Naţional, SEMIFINALE Play-off
25.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CS Progym Gheorgheni 1:5
15.03.2019 , 18:30 CSM Galaţi Corona Wolves Braşov 1:5
13.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov Steaua Bucureşti 8:2
12.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 3:6
11.03.2019 , 18:30 Corona Wolves Braşov CSM Galaţi 3:3(4:3)

 

CLASAMENT CAMPIONATUL NAŢIONAL 2018/2019

 

LOC ECHIPA MJ V CO PO Î G P
1. CSM Galati 35 28 0 4 3 329:91 88
2. Corona Wolves Braşov 36 27 3 0 6 296:88 87
3. Csikszereda 35 24 3 2 6 331:85 80
4. Gyergyoi 36 21 1 1 13 243:108 66
5. Steaua București 36 11 0 0 25 173:237 33
6. Marton Aron 36 6 0 0 30 109:346 18
7. Sportul Studentesc 36 1 0 0 35 56:582 3