Într-un meci contând pentru campionatul național, echipa noastră – în ciuda a 5 jucători importanți indisponibili din cauza accidentărilor –  a reușit să învingă echipa CSM Galați, cu scorul de 3-2 (la „shoot-out”).

După ce oaspeții au deschis scorul în prima repriză, „lupii” au reușit să întoarcă rezultatul în repriza a doua prin Matyas Biro (asistat de către Balazs Gajdo) și Nelson Armstrong (în superioritate numerică, asistat de către Logan Stephenson).

Oaspeții au egalat în repriza a treia la 2-2, acesta fiind și scorul după cele 60 de minute de timp regulamentar.

Astfel, meciul a continuat cu cele 5 minute de prelungiri (echipele jucând 3 vs. 3).

Cum nici în prelungiri nu s-a marcat, s-a trecut la seria de „shoot-out”.

„Lupii” s-au impus, câștigând două puncte, după ce au marcat pentru echipa noastră: Cody Fowlie și Daniel Trancă iar Zoltan Toke a reușit să apere patru din cele cinci  șuturi ale jucătorilor adverși.

Echipa va pleca într-o nouă deplasare în Ungaria, având de disputat 3 meciuri în Erste Liga împotriva echipelor: Schiller-Vasas (pe 31 octombrie), HK Budapesta (pe 1 noiembrie) și DEAC (pe 3 noiembrie).