Vineri 6 noiembrie, într-un meci contând pentru Liga Erste, echipa noastră a reușit să învingă echipa maghiară Dunaújvárosi Acélbikák cu scorul de 2-0. Prima repriză a fost foarte animată, însă nici una dintre echipe nu a reușit să marcheze, în ciuda numeroaselor ocazii la ambele porți. „Lupii” au deschis scorul în repriza a doua, în minutul 28’53”, prin fundașul canadian Nelson Armstrong (asistat de către Cody Fowlie). Repriza a treia s-a jucat „pe contre”, iar Jared Brown a reușit „să închidă” meciul în minutul 59’39, marcând în poarta goală pentru 2-0 (asistat de către Nelson Armstrong).

Sâmbătă 7 noiembrie, echipa noastră a reușit să câștige două puncte după victoria, la shoot-out, în fața echipei maghiare HK Budapesta. Până în minutul 11’33” al meciului echipa noastră a fost condusă cu două goluri, însă în minutul 15’48” Cody Fowlie a finalizat superb o fază la care au mai contribuit Nelson Armstrong și Jared Brown. În minutul 28’22”, căpitanul Roberto Gliga a finalizat o fază de superioritate numerică, egalând la 2-2 (a fost asistat de către Nelson Armstrong și Sam Labreque). Însă, echipa oaspete a reușit să marcheze câte un gol în minutele 35’02” și 49’02”, distanțându-se din nou la două goluri. Replica „lupilor” nu s-a lăsat așteptată, Daniel Trancă (în minutul 51’33”, asistat de către Pavlo Borysenko) și Mircea Constantin (în minutul 54’57”) egalând la 4-4. După cele 60 de minute ale timpului regulamentar scorul a fost de 4-4, astfel s-a trecut la repriza de OT. Cum nici una dintre echipe nu a reușit să marcheze în OT, s-a trecut la executarea shoot-out. Echipa noastră s-a impus, golul victoriei fiind marcat de către căpitanul Roberto Gliga.

Echipa noastră a reușit să adune în clasamentul Ligii Erste un număr de 53 de puncte (golaveraj 111-81), situându-se pe locul 2.

credit foto : Maximilian MILATA