Aseară, echipa noastră a întâlnit pe „gheața proprie” echipa maghiară HK Budapesta.

În prima repriză a meciului, echipa noastră a marcat de două ori, prima dată prin fundașul canadian Nelson Armstrong după o superioritate numerică (asistat de către celălalt fundaș canadian din linia 1: Logan Stephenson) și a doua oară prin Peter Balazs (asistat de către Daniel Trancă).

În repriza a doua, echipa oaspete a reușit să egaleze la 2-2.

În repriza a treia, lupii au reușit să se desprindă pe tabela de marcaj, marcând patru goluri iar adversarii reușind să marcheze doar o singură dată.

Pavlo Borysenko (asistat de către Roberto Gliga și Cody Fowlie) și Daniel Trancă (asistat de către Otto Biro și Pavlo Borysenko) au marcat în debutul reprizei, desprinzând echipa noastră la 4-2.

Celelalte două goluri ale reprizei a treia pentru „lupi” au fost marcate de către Cody Fowlie (asistat de către Roberto Gliga) și același fundaș canadian Nelson Armstrong (asistat de către Logan Stephenson și Cody Fowlie).

Următorul meci pe gheața Patinoarului Olimpic va avea loc luni, 28 octombrie, de la 18:30, echipa noastră înfruntând CSM Galați.